Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Festiwal Buda Jarmarczna w Rzeszowie

powrót
Festiwal Buda Jarmarczna w Rzeszowie

Od 8 do 10 czerwca 2018 r. zapraszamy do Rzeszowa na III Festiwal Teatralny Buda Jarmaczna, który organizowany jest przez Teatr Przedmieście. Festiwal nawiązuje do idei sztuki Tadeusza Kantora, jednego z najwybitniejszych artystów XX wieku, reżysera, twórcy happeningów, malarza i scenografa.

Twórczość Kantora jest elementem wiążącym nasz festiwal, która stanowi inspiracje i motywacje do poszukiwań teatralno - plastycznych dla kolejnych pokoleń artystów.
Do udziału w tym przedsięwzięciu zaprosiliśmy znakomitych twórców teatralnych: Ziutę Zającówną - profesor i wykładowcę krakowskiej PWST, Teatr Wojtka Kowalskiego z Częstochowy ze spektaklem „Homo Sovieticus” oraz wielokrotnie nagradzany monodram „Słodka” w wykonaniu Marty Pohrebny z Zielonej Góry. Teatr Przedmieście zaprezentuje swój autorski spektakl „Kroniki podwórkowe”.

Organizatorami festiwalu są Galicyjskie Towarzystwo Edukacyjne "GATE" oraz Teatr Przedmieście.

PROGRAM
8 czerwca 2018 godz. 19.00 - Teatr Przedmieście "KRONIKI PODWÓRKOWE"

9 czerwca 2018 godz. 19.00 - Teatr Wojtka Kowalskiego „HOMO SOVIETICUS, czyli o praźródłach naszego obecnego stanu, czyli ciągle aktualny opis obyczajów z czasów Michaiła Zoszczenki”

10 czerwca 2018
godz. 18.00 - Ziuta Zającówna "MANIFEST” wg tekstów Witkacego
godz. 20.00 - Marta Pohrebny „SŁODKA” wg książki Marii Matios

Wstęp wolny /obowiązkowa rezerwacja miejsc/
Tel. 667 714 730
Dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi