Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych z dotacją

powrót
Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych z dotacją
Plakat z zeszłej edycji

400 000 złotych z Ministerstwa Kultury dla XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych! Patronat nad Festiwalem objął TerazTeatr.pl

Teatr Powszechny w Łodzi otrzymał 400 000 złotych od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. To najwyższe dofinansowanie dla instytucji kultury otrzymane w Polsce. Kwotę przyznano łódzkiemu Powszechnemu w ramach programu "Teatr i taniec", którego celem jest wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnej sztuce.

Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych jest jednym z najstarszych festiwali teatru zawodowego w Polsce. Stworzyła go Ewa Pilawska, która jest jego dyrektorem artystycznym. Program tegorocznej edycji zostanie opublikowany 6 lutego 2019.

Podczas XXV edycji Teatr Powszechny w Łodzi zaprezentuje dwie prapremiery - sztukę Radosława Paczochy w reżyserii Adama Orzechowskiego poświęconą życiu i twórczości Gustawa Herlinga-Grudzińskiego oraz "Wracaj" Przemysława Pilarskiego w reżyserii Anny Augustynowicz (będzie to koprodukcja z Teatrem Współczesnym w Szczecinie).

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi