Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Festiwal Sztuki Mimu 2018

powrót
Festiwal Sztuki Mimu 2018

Od 9-17 czerwca 2018 r. odbędzie się XVIII edycja Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu. Zapraszamy do Teatru Dramatycznego w Warszawie. Wśród planowanych wydarzeń wieczór współczesnej pantomimy, występy zespołów z Francji, Rosji, Niemiec i Hiszpanii. Szczegółowe informacje o programie poniżej.

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu to przegląd najciekawszych dróg rozwoju teatru pantomimy na współczesnych scenach Europy.
Podczas tegorocznej edycji, pomimo jej niewielkich rozmiarów, staramy się ukazać pełnię naszej sztuki. Wychodząc z założenia, że językiem pantomimy nie powinniśmy mówić o wszystkim, a jedynie o rzeczach, które naprawdę potrafią poruszyć, zaprosiliśmy zespoły, które w sposób umiejętny łączą wartościowe treści z atrakcyjną i interesującą formą ich ukazania.

Festiwal, to jak co roku święto pasjonatów tej sztuki oraz niepowtarzalna szansa dla widzów, którzy chcieliby zrozumieć z czego wynika tak wielka popularność teatru pantomimy na świecie.

Chciałbym złożyć podziękowania Dyrekcji Teatru Dramatycznego za umożliwienie dbania o rozwój tak delikatnej i wrażliwej sztuki jaką jest pantomima a Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego za zwrócenie uwagi na nasz głos i wsparcie idei festiwalu.
Wierzę, że nasze tegoroczne spotkanie będzie dla Państwa piękną teatralną podróżą, odkrywającą siłę sztuki teatru poza słowami.

Serdecznie zapraszam -
Bartłomiej Ostapczuk - Dyrektor Artystyczny Festiwalu.

PROGRAM Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu 2018

10 czerwca Ndz. g.19.00 - Scena Na Woli
WIECZÓR WSPÓŁCZESNEJ PANTOMIMY

11 czerwca Pn. g.19.00 - Scena Przodownik
SPOTKANIA Z PANTOMIMĄ - YVES MARC -wstęp wolny

14 czerwca g.19.00 - Scena Na Woli
"REMANENCE" Mangano Massip Company - Francja

16 czerwca Sb. g 19.00 - Scena Na Woli
"LAST CLOWN ON EARTH" Derevo Theatre - Rosja

17 czerwca Ndz. g. 19.00 - Scena Na Woli
"EVERY MEMORY HAS A SONG" Mai Rojas and The Sculptures od the air Company - Hiszpania

Teatr Dramatyczny w Warszawie
BILETY do nabycia w kasie teatru.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi