Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Festiwal Wakacje z kulturą w Rzeszowie

patronat TerazTeraz
powrót
Festiwal Wakacje z kulturą w Rzeszowie

29, 30 i 31 lipca 2022 roku w Rzeszowie odbędzie się pierwsza edycja Festiwalu Festiwalu Wakacje z kulturą organizowana przez Fundację Teatr NEMNO. W programie Festiwalu znalazły się spektakle z całej Polski, koncert, jak i wystawa malarska. Wstęp wolny! Patronat TerazTeatr.pl

W pierwszym dniu, tj. 29 lipca o godz. 15:00 na ul. 3 maja 15 wystąpi Teatr Akademia Wyobraźni z Lądka - Zdroju ze spektaklem „O Ignasiu, który nie lubił szkoły”. Jest to pełna przygód opowieść o chłopcu, który uciekł ze szkoły do świata własnej wyobraźni opowiedziana za pomocą klasycznego teatru pacynkowego. Spektakl jest dedykowany najmłodszym widzom.

Następnie zapraszamy do Kina za Rogiem przy ul. Świętego Mikołaja 6 na dwa wydarzenia. Pierwszym z nich o godz. 18:00 będzie wernisaż wystawy malarskiej „Refleksje” Dagmary Jemioły-Hryniewickiej. Prezentowane obrazy pochodzą z cyklu realizowanego od 2015 roku, gdzie główną inspiracją jest natura, a mianowicie zjawisko odbicia przestrzeni na tafli wody.

Następnie o godz. 19:00 wystąpi Walny Teatr z Policznej ze spektaklem „Cudowni mężczyźni z korbką”. Spektakl nawiązuje do tytułu filmu Jiříego Menzla o początkach objazdowej kinematografii i składa się z kilku etiud połączonych wspólnym bohaterem: Zenkiem Dreptakiem, postaci obecnej w twórczości Waligórskiego w rozmaitych odsłonach. Wydarzenie kierowane jest do dorosłego widza. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na widowni na to wydarzenie obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc na stronie organizatora.

W drugim dniu Festiwalu, 30 lipca, odbędą się spektakle Teatru NEMNO. O godz. 11:00 „Czerwony kapturek” w technice autorskich lalek nastolnych na podstawie znanej wszystkim baśni Braci Grimm. Na spektakl zapraszamy widzów najmłodszych do Ogrodów Bernardyńskich. Z kolei o godz. 20:30 przeniesiemy się na dziedziniec I Liceum Ogólnokształcącego przy ul. 3 maja na spektakl „Giaur”. Jest to zderzenie formy klasycznej utworu Byrona ze współczesną formą wypowiedzi teatralnej eksponującej równocześnie różne estetyki wizualne. Na wydarzenie zapraszamy widzów dorosłych.

W ostatnim dniu Festiwalu, 31 lipca, o godz. 12:00 zapraszamy na spektakl familijny Teatru BARNABY z Gdańska „Baśń o Rycerzu bez konia”, który odbędzie się w Fosie Zamku Lubomirskich. Spektakl zrealizowany na podstawie baśni autorstwa Marty Guśniowskiej to wartkie i prześmieszne przedstawienie marionetkowe o samotnym rycerzu i samotnym koniu, którzy szukają się nawzajem.

Na zakończenie Festiwalu zapraszamy na koncert SOMETHINGSKI Trio, który wystąpi o godz. 17:00 w Niezłej Sztuce na ul. Jana III Sobieskiego 8. Jest to nowy projekt wokalisty, kompozytora i multiinstrumentalisty Nikodema Soszyńskiego, znanego między innymi z zespołu Freeborn Brothers, z którym zagrał setki jak nie tysiące koncertów w wielu miejscach w Europie i na świecie.

Projekt dofinansowano z budżetu Gminy Miasto Rzeszów.
Festiwal jest objęty honorowym patronatem prezydenta miasta Rzeszowa.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wszelkie informacje na temat Festiwalu można uzyskać na stronie organizatorów: www.teatrnemno.pl oraz na stronie Facebook Fundacji www.facebook.pl/teatrnemno.
Partnerzy wydarzenia: Kino Za Rogiem, Niezła Sztuka, I Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Hotel Falcon.
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP Rzeszów, TVP Obiektyw, Teraz Teatr, portal Teatralny.pl, Polskie Radio Rzeszów, Gazeta Codzienna Nowiny, Portal Nowiny24, Gazeta Wyborcza oddział w Rzeszowie, Miesięcznik Nasz Dom Rzeszów, Rzeszów info.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi