Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Festiwal Warsaw Flow 2019 już w lipcu!

patronat TerazTeraz
powrót
Festiwal Warsaw Flow 2019 już w lipcu!

Od 7 do 14 lipca 2019 potrwa dziesiąta, jubileuszowa edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca Kontakt Improwizacji Warsaw Flow, z tej okazji na festiwalu pojawią się zarówno zupełnie nowi nauczyciele, jak i ulubieni pedagodzy z poprzednich lat. Patronat nad imprezą objął TerazTeatr.pl

Przez dziesięć lat Warsaw Flow wspierał środowisko kontakt improwizacji w Polsce, m.in. poprzez organizowanie jamów tanecznych, laboratoriów i warsztatów. W swoich początkach festiwal był zalążkiem i pierwszą platformą wymiany doświadczeń związanych z CI (Contact Improvisation) w Polsce. Dziś festiwal wytycza nowe ścieżki związane z projektami performatywnymi poświęconymi kontakt improwizacji, a także jest miejscem spotkań i celebracji tańca. - mówi Paulina Święcańska, dyrektor artystyczna Warsaw Flow.

Tegoroczne Warsaw Flow/ re:mix jest trzecią i ostatnią odsłoną trzyletniego cyklu Festiwalu Warsaw FLOW 2017-2019. W tym roku organizatorzy pragną stworzyć dla uczestników przestrzeń do wymiany doświadczeń, łącząc znane z nieznanym i umożliwiając rozwój na poziomie ciała, pozostając przy tym w integracji z umysłem i sercem. Będzie to holistyczne spojrzenie na człowieka w przestrzeni, w której każdy uczestnik będzie miał szansę w profesjonalny sposób pracować na wszystkich poziomach percepcji.

Z okazji jubileuszu festiwalu wśród zaproszonych gości pojawili się zarówno ulubieni nauczyciele z poprzednich lat (Iwona Olszowska, Ray Chung), jak i nowi pedagodzy i choreografowie, w tym słynny Charlie Morrissey, który odwiedzi Polskę po raz pierwszy. Podczas warsztatów i zajęć uczestnicy: za pomocą tańca będą pracować nad swoim rozwojem, przygotują performance oraz wykorzystają działania ruchowe by zwiększyć swoją samoświadomość i potencjał własnego ciała. Będzie bardzo świadomie, inteligentnie i tanecznie!

Dziesiąta edycja festiwalu Warsaw Flow będzie się składać z trzech części. Pierwsza to 7-dniowy, skierowany do tancerzy Projekt Performatywny z Melissą Monteros, profesorem oraz przewodniczą Wydziału Tańca na Uniwersytecie w Calgary w Kanadzie oraz Wojciechem Mochniejem, tancerzem choreografem, który obecnie mieszka i pracuje w Kanadzie. Drugą część festiwalu przygotowano z myślą o osobach zainteresowanych kontakt improwizacją. Tu w programie znajdują się intensywne warsztaty prowadzone przez Raya Chunga, nauczyciela, który w swojej pracy integruje różne formy ruchu, w tym sztuki walki, bodywork i Ruch Autentyczny i Charlie’ego Morrissey’a, reżysera, choreografa, performera, nauczyciela i badacza, który performancem zajmuje się już od 30 lat oraz praktyki oddechowe z Grzegorzem Pawłowskim, trenerem osobistym, coachem i fizykiem zajmującym się kontakt improwizacją. Dodatkowo w programie znalazł się także site-specific z improwizatorką i nauczycielką tańca Iwoną Olszowską.

Zarówno na profesjonalnych tancerzy, jak i świeżo upieczonych pasjonatów kontakt improwizacji czekać będą także taneczne jamy, kino tańca i otwarta przestrzeń do samodzielnej eksploracji. Warsztaty po raz pierwszy odbywać się będą w Mazowieckim Instytucie Kultury, który wspiera inicjatywy taneczne. Otwarcie festiwalu poprzedza, odbywająca się w dniach 6-7 lipca, konferencja performatywna “Kontakt Improwizacja w Polsce“ w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, na której uczestnicy skupią się na roli, jaką odegrała technika kontakt improwizacji w twórczości i kształtowaniu się metod polskich tancerzy, choreografów i pedagogów.

Szczegóły:
10. Międzynarodowy Festiwal Tańca Kontakt Improwizacji Warsaw Flow
7-14 lipca 2019, Warszawa
Organizator: Fundacja Artystyczna PERFORM
Projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa
Partnerzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, Ciao, Ciało!, Akademia w Gruncie Ruchu, Milabo

Patronat: TerazTeatr.pl

Zapraszamy!

źródła

Więcej informacji www.polandcontactfestival.com

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi