Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Folwark zwierzęcy - Katowicka premiera

powrót
Folwark zwierzęcy - Katowicka premiera
"Folwark zwierzęcy", reż. Jan Klata, Teatr Śląski

Już w najbliższy piątek 19 kwietnia 2024r. na Dużej Scenie Teatru Śląskiego w Katowicach zobaczyć będzie można pierwszą realizację dla Katowickiego Teatru Jana Klaty - "Folwark zwierzęcy" Georga Orwella.

Pan Jones, gospodarz z Folwarku Dworskiego, nie mógł być świadom rewolucyjnego ducha drzemiącego w wygłodzonych zwierzętach. Tymczasem wielkimi krokami zbliżała się zmiana dotychczasowego porządku. Dobra zmiana. Bo odzyskany z rąk złego człowieka świat nie zna głodu, zmęczenia i nierówności. Ludzie – oto zasadniczy problem świata zwierząt. Wystarczy się ich pozbyć, a świetlana przyszłość sama nadejdzie. Przyszłość, w której wszyscy są równi i wspólnymi siłami budują lepszą rzeczywistość. Nie dajmy się więc zwieść wrogiej propagandzie. Tu wszystko jest możliwe, a zwierzęta są szczęśliwe.

Będzie to jak wspomniano już - pierwsza w Teatrze Śląskim realizacja, którą podjął się Jan Klata. Adaptacją powieści oraz dramaturgią zajął się kierownik literacki Teatru czyli Miłosz Markiewicz, którego "pracę" można było już zobaczyć m.in. przy spektaklu "Przełamując fale" gdzie także odpowiadał za adaptację i dramaturgię. Scenografią i kostiumami zajęła się Justyna Ługowska, która w Teatrze Śląskim wyreżyserowała "Przełamując fale". Z kolei choreografię wykreował Maćko Prusak, który stale współpracuje z Janem Klatą w związku z czym jest autorem ruchu scenicznego w większości jego spektakli. Jak sam reżyser przyznał, to oczekiwał przybycia Maćka do Katowic tak bardzo, że opóźniał w zasadzie próby żeby móc je rozpocząć już z odpowiednią choreografią. Warto wspomnieć, że do Katowic, Maćko przybył niemal wprost z Metropolitan Opera w Nowym Jorku. Na scenie zaś zobaczymy niemal cały zespół aktorski Teatru Śląskiego!

Folwark zwierzęcy
Teatr Śląski w Katowicach, Duża Scena
premiera: 19-04-2024r.

autor: George Orwell
reżyseria, adaptacja i opracowanie muzyczne: Jan Klata
adaptacja i dramaturgia: Miłosz Markiewicz
scenografia, kostiumy i reżyseria światła: Justyna Łagowska
choreografia: Maćko Prusak

obsada: Roman Michalski, Bartłomiej Błaszczyński, Michał Piotrowski, Marcin Gaweł, Grzegorz Przybył, Ewa Kutynia, Nina Batovska, Jerzy Głybin, Ewa Leśniak, Anna Kadulska,Aleksandra Przybył, Aleksandra Bernatek (gościnnie), Paweł Kempa,Dawid Ściupidro, Arkadiusz Machel, Katarzyna Błaszczyńska, Alina Chechelska, Kateryna Vasiukova, Gabriela Bagieńska, Tomasz Chmiel, Aleksandra Groszek, Klaudia Jagiełło, Karolina Janiak, Julia Kamińska, Paulina Kozioł, Kacper Matusik, Zofia Michalec, Karina Ochnik, Michał Otrębski, Kinga Pieniężna, Weronika Rogala, Jakub Sikorski, Bartosz Siwczyk, Maciej Siwy, Natalia Suchanek, Konrad Szajnowski, Wiktoria Trojanowska.

Bilety w cenie 30-80zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty najbliższych pokazów (jednak trzeba pamiętać, że bilety na kwietniowe spektakle są już wyprzedane): 19-21.04, 23.04, 17-19.05, 13-16.06, 05-08.09.

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi