Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Furiosa – nowy warszawski teatr

powrót
Furiosa – nowy warszawski teatr
Agnieszka Przepiórska

Na warszawskiej i ogólnopolskiej mapie teatralnej pojawia się nowy teatr – jednoosobowe przedsięwzięcie Agnieszki Przepiórskiej, aktorki teatralnej i filmowej. Pierwszą premierą teatru będzie już w styczniu „Kocham Bałtyk” na podstawie tekstu Zośki Papużanki, w reżyserii Agnieszki Przepiórskiej.

Furiosa jest teatrem bez siedziby, ale za to w ciągłym ruchu – na terenie Warszawy i całego kraju. Pod szyldem Furiosy Agnieszka Przepiórska chce zebrać wszystkie mondramy, które miała w swoim repertuarze do tej pory: „I będą święta”, „Wojna to tylko kwiat”, ‘Tato nie wraca”, a także nowe produkcje – w tym najbliższą „Kocham Bałtyk” – spektakl zrealizowany w konwencji one women comedy show, charakteryzujący się lekką konwencją, humorem i improwizacją.
Przepiórska w swoich spektaklach zawsze porusza tematy kobiece: wdowa, dziennikarka wojenna, dziewczyna dorastająca bez ojca czy matka dwójki dzieci – to postaci - bohaterki jej spektakli.

- Marzyłam o zebraniu moich dotychczasowych monodramów pod jeden parasol i obszarze do tworzenia kolejnych moich przedsięwzięć. Jest tak wiele tematów, które nie dają mi spokoju, na które chciałabym się wypowiedzieć, korzystając z narzędzi, jakie daje teatr, aktorstwo… Furiosa daje mi taką szansę. Mam nadzieję, że wykorzystam ją maksymalnie – mówi Agnieszka Przepiórska.

W planach teatru Furiosa premiera „Kocham Bałtyki, potem tournée po Polsce i kolejne realizacje.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi