Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Hala Opery w rękach Teatru Polskiego

powrót
Hala Opery w rękach Teatru Polskiego
Jacek Jekiel i Adam Opatowicz

Bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców Szczecina. Opera na Zamku wydzierżawiła halę Teatrowi Polskiemu.

Oto oświadczenie w tej sprawie:

Zgodnie z zapowiedziami, hala namiotowa Opery na Zamku, w której nasz teatr muzyczny mieścił się podczas przebudowy właściwej siedziby, ma nowego dzierżawcę. Po wygaśnięciu poprzedniej umowy przejmuje ją Teatr Polski, który planuje rozszerzenie swojej oferty repertuarowej o przedstawienia skierowane do dzieci i młodzieży w wieku 9-16 lat (bajki, spektakle lekturowe i edukacyjne). Teatr Polski od dawna borykał się z problemem braku wolnych miejsc dla widzów, chcących kupić bilet na spektakl. Dotyczyło to zwłaszcza wydarzeń muzycznych, które w nowym obiekcie znajdą swoje miejsce w repertuarze.

Umowa pomiędzy dyrektorami obu placówek – Jackiem Jekielem i Adamem Opatowiczem - została dziś podpisana. Koszty dzierżawy hali będzie ponosił Teatr Polski, który otrzymał na ten cel od Urzędu Marszałkowskiego dodatkową dotację. Umowa podpisana jest na rok, z możliwością przedłużenia.

Na widowni hali jest 568 miejsc siedzących, które można zwiększyć do 850. Obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich. Na zapleczu jest 11 garderób, rekwizytornia i charakteryzatornia. To wielofunkcyjna sala koncertowa przeznaczona tak do koncertów, spektakli operowych jak i do przedstawień teatralnych. Została zaprojektowana tak, by głos aktora bez mikrofonu czy cichy dźwięk instrumentu był dobrze słyszalny w rzędach usytuowanych daleko od sceny.

Opera na Zamku życzy Teatrowi Polskiemu powodzenia i równie udanych spektakli, jakie udało nam się w hali wystawić! Przeżyliśmy tam dobre chwile.

Na zdjęciu od lewej: Jacek Jekiel, Adam Opatowicz

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi