Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Handlarze gumek PREMIERA Teatru 6 piętro

powrót
Handlarze gumek PREMIERA Teatru 6 piętro

28 czerwca 2024 r. zapraszamy do Teatru 6 piętro w Warszawie na premierę "Handlarzy gumek". Sztuka wybitnego izraelskiego dramatopisarza Hanocha Levina, Handlarze gumek, już w czerwcu w Teatrze 6.piętro. Kabaret metafizyczny z muzyką na żywo, w którym marzenia nigdy się nie spełniają, a o ich spełnieniu można tylko pomarzyć. Występują: Katarzyna Dąbrowska, Grzegorz Małecki, Borys Szyc. Reżyseria Adam Sajnuk. Bilety do kupienia online na TerazTeatr.pl

Bohaterowie sztuki, trójka czterdziestoletnich singli, starają się stworzyć trwałe związki, ale ich starania, u podstaw których leży głęboka samotność oraz przejmująca tęsknota za bliskością, wyglądają często jak negocjacje handlowe. Ich relacje przypominają grę w cymbergaja, do którego nawiązuje nazwisko jednego z bohaterów: zbliżają się do siebie gwałtownie, tylko po to, aby z impetem się odbić.

„Levin w brutalny, ale i niezwykle komiczny sposób dobiera się do najczarniejszych zakamarków ludzkiej osobowości: chciwości, zazdrości, lenistwa. Ich dialogi na przemian śmieszą, żenują, wywołują współczucie i złoszczą i być może niejeden z widzów będzie miał ochotę wtargnąć na scenę i mocno potrząsnąć bohaterami, żeby wybudzić ich z egoistycznych snów o bogactwie, sławie i idealnym seksie…” - opowiada Adam Sajnuk, reżyser spektaklu.

A wszystko to rozgrywa się przy akompaniamencie muzyki na żywo, songów rodem z Brechta czy Bowiego, w scenografii mieniącej się światłami nocnego miasta i rozgwieżdżonego nieba.

Spektakl reżyseruje Adam Sajnuk, grają Katarzyna Dąbrowska (Berlo), Grzegorz Małecki (Sprol), Borys Szyc (Johanan).

Premiera galowa odbędzie się 28 czerwca 2024 r.

Autor - Hanoch Levin
Przekład - Agnieszka Olek
Reżyseria - Adam Sajnuk
Scenografia, kostiumy - Katarzyna Adamczyk
Muzyka - Michał Lamża

UWAGA: 18+ Spektakl wyłącznie dla widzów dorosłych. Treść i forma spektaklu w sposób otwarty poruszają kwestie seksu i erotyki.

Bilety na terazteatr.pl https://www.terazteatr.pl/spektakle/handlarze-gumek,kiedy-graja,wszystkie,5443#repertuar

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi