Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Hotel Westminster - premiera w Bielsku-Białej

powrót
Hotel Westminster - premiera w Bielsku-Białej
"Hotel Westminster", reż. W. Mazurkiewicz, Teatr Polski

Teatr Polski w Bielsku-Białej, na pierwszą premierę w nowym roku przygotował farsę "Hotel Westminster" w reż. Witolda Mazurkiewicza.

"Hotel Westminster" to kolejna już farsa Raya Cooneya, którą można oglądać w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. I w sumie nie jest to nic dziwnego, widzowie kochają farsy, a jeszcze jak są to przedstawienia napisane przez tego autora to mamy murowany hit. "Mayday" czy "Wszystko w rodzinie" z powodzeniem jest grywane na scenie od czasu premier tak więc i tutaj można spodziewać się doskonałej zabawy.

Jak podkreśla reżyser spektaklu, dyrektor Teatru Polskiego, Witold Mazurkiewicz, farsa to gatunek, który ma bawić widzów, który ma pozwolić widzom zapomnieć o codziennych troskach. Tak więc rozpoczęcie nowego roku takim gatunkiem jest na pewno doskonałym pomysłem żeby rozświetlić śmiechem ponurą i ciemną zimową pogodę. A jak do tej pory można było zauważyć, to każda farsa, komedia, która wchodzi na scenę Bielskiego teatru odnosi sukces i można zakładać, że tak będzie i tym razem. Bilety na styczniowe i lutowe pokazy praktycznie zupełnie się już wyprzedały.

Osią spektaklu jest polityka oraz oczywiście relacje międzyludzkie. Pewien wiceminister, polityk Partii Konserwatywnej chce urządzić sobie tajemną randkę. Przy czym wraz ze swoją małżonką zameldował się w pokoju obok, a jego żona ulegnie czarowi pewnego sekretarza.... Taki obrót spraw po prostu musi zagwarantować ciąg niefortunnych zdarzeń, który rozbawi widzów.

Hotel Westminster
Teatr Polski w Bielsku-Białej, Duża Scena
premiera: 25-01-2020r.

Autor – Ray Cooney
Przekład – Elżbieta Woźniak
Reżyseria – Witold Mazurkiewicz
Scenografia – Damian Styrna
Kostiumy – Iga Sylwestrzak
Opracowanie muzyczne – Witold Mazurkiewicz
Asystent reżysera – Michał Czaderna

Obsada: Wiktoria Węgrzyn-Lichosyt, Oriana Soika, Anita Jancia-Prokopowicz, Flaunnette Mafa, Piotr Gajos, Kazimierz Czapla, Michał Czaderna, Jerzy Dziedzic, Adam Myrczek.

Bilety w cenie 40-60 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Daty kolejnych wystawień sztuki: 29-31 stycznia, 1-2 lutego, 23 marca.

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi