Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Igraszki z diabłem (2020) PREMIERA Teatr Telewizji 13.01

powrót
Igraszki z diabłem (2020) PREMIERA Teatr Telewizji 13.01

13 stycznia 2020 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierę nowej wersji kultowej sztuki czeskiego pisarza Jana Drdy pt. "Igraszki z diabłem". Spektakl wyreżyserował Artur Więcek „Baron”. Występują: Jerzy Trela, Michał Majnicz, Anna Dymna, Maciej Musiał.

Spektakl jest pełną humoru i ironii przypowieścią o walce dobra ze złem, opartą na ludowych, dobrze znanych schematach. Głównym bohaterem jest dobroduszny, powracający z wojny dragon – Marcin Kabat, który nieoczekiwanie zostaje wplątany w walkę o zbawienie dusz dwóch młodych, naiwnych kobiet. To one własną krwią podpisały diabelski cyrograf gwarantujący im pojawienie się wymarzonego kandydata na męża. W ten oto sposób w ziemskie relacje Marcina, Pustelnika, służącej Kasi i królewny Disperandy wkraczają anioły i diabły, a nawet sam książę ciemności – Belzebub.

Rzeczywistość sceniczna poszerzona jest o wymiar bajkowy i zawiera elementy humorystyczne. Na scenie powstanie świat umowny, operujący skrótem, cudzysłowem i teatralnym niedopowiedzeniem. Jednym z głównych walorów sztuki Jana Drdy jest wspaniały język literacki. Daje on możliwość zbudowania oryginalnych postaci i ról aktorskich, które w niniejszej realizacji zostały powierzone najwybitniejszym współczesnym aktorom krakowskim.

Szczegóły:
Autor: Jan Drda
Scenariusz telewizyjny i reżyseria: Artur Więcek „Baron”
Przekład: Jan Stachowski
Zdjęcia: Adam Sikora
Scenografia i kostiumy: Justyna Łagowska
Obsada: Jerzy Trela (Ojciec Scholastyk), Michał Majnicz (Marcin Kabat), Darek Gnatowski (Sarka-Farka), Anna Dymna (Teofil), Maciej Musiał (Lucjusz), Monika Frajczyk (Disperanda), Paulina Kondrak (Kasia), Radosław Krzyżowski (Solfernus), Krzysztof Zawadzki (Belial), Marian Dziędziel (Belzebub), Roman Gancarczyk (Karborund), Grzegorz Mielczarek (Omnimor), Tomasz Schimscheiner (Hubert) i inni.

PREMIERA: 13.01.2020, TVP1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi