Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

II Festiwal Magii i Ściemy

powrót
II Festiwal Magii i Ściemy
Twórcy Pożaru w Burdelu prezentują

16 września 2017 r. zapraszamy II Festiwal Magii i Ściemy, który odbędzie się na placu Hallera w Warszawie. Twórcy Pożaru w Burdelu i Dzikiej Strony Wisły zapraszają!

Kiedy piraci z dna Wisły porwali kapitana Wyderkę, zaatakowali praskie plaże i uwolnili dzikie zwierzęta z ZOO, na mieszkańców Pragi padł blady strach. Chaos, który sieją w dzielnicy piraci poszukujący ukrytego skarbu, wstrzymuje budowę metra i psuje ceremonię odsłonięcia pomnika generała Hallera. Kapitan Wyderka ucieka z pirackiej niewoli i przekazuje informacje o obozowisku piratów generałowi Hallerowi, który postanawia zstąpić z cokołu i zebrać armię ochotników. Na wezwanie generała odpowiada mieszkaniec podziemi Soho Factory – kapitan Pocisk – dawna królowa piękności Pollena, Otwarta Ząbkowska, Pyzy z Różyca, Czterej Śpiący, Dąbrowszczacy i inni mieszkańcy Pragi, którzy jednoczą się, by stawić czoła piratom i ich dowódcy – okrutnemu Kondorowi Mendozie. Pod fontanną na placu Hallera rozegra się bitwa o przyszłość Pragi i wyobraźnię dzieci. Czy uda się okiełznać piratów? A może Praga będzie dziką piracką wyspą?

16 IX 2017 roku plac Hallera opanują piraci, kuglarze, magia, ściema i inni mieszkańcy cyrkowego królestwa, którzy opanowują go co roku i zamieniają w jarmark wyobraźni. Zapraszamy na warsztaty, gry miejskie, pokazy cyrkowe, pantomimę, breakdance. Na zakończenie atrakcje dla dorosłych: dziki dancing i spektakl Praskiego Teatru Lalek z okazji 2. urodzin Dzikiej Strony Wisły.

Kluboteatr Dzika Strona Wisły działa na placu Hallera od dwóch lat. Organizuje warsztaty dla dzieci, spotkania i spektakle, na które przychodzą mieszkańcy Pragi i całej Warszawy. Wierzymy, że wspólnie możemy uczynić z placu Hallera prawdziwe lokalne centrum, a z jego święta – manifestację lokalnego patriotyzmu. Dziękujemy za miniony rok. W nadchodzącym sezonie zapraszamy do współpracy wszystkie niespokojne duchy miasta i dzielnicy.

Szczegóły:
II Festiwal Magii i Ściemy
16.09.2017

Godz. 12.00 - 18.00
pokazy teatralne, cyrkowe, gra miejska, warsztaty i animacje dla dzieci

godz. 18.00
Bardzo Duży Dom - koncert

godz. 19.00
Justyna Jary | Alegancka Kapela - potańcówka miejska ze sznytem

Plac Hallera, Warszawa

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi