Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

IKAR 2017 dla aktora Teatru Polskiego

powrót
IKAR 2017 dla aktora Teatru Polskiego
Nagroda IKARA

W Bielsku-Białej, a dokładniej w Bielskim Centrum Kultury, już po raz 25. zostały przyznane IKARY, czyli nagrody prezydenta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki.

Do nagrody IKAR Prezydenta Miasta Bielska-Białej za rok 2017 nominowani zostali aktorzy Teatru Polskiego – Jerzy Dziedzic i Grzegorz Sikora oraz współpracująca z teatrem od roku 2016 aktorka Anita Jancia-Prokopowicz.

Statuetka IKARA trafiła w ręce Grzegorza Sikory, aktora zwiazanego z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej od 1991r.

Warto przypomnieć krótkie uzasadnienia nominacji:
Grzegorz Sikora - IKAR 2017 za wybitną działalność w dziedzinie kultury i sztuki.
W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej od 1991 roku. Utalentowany i wszechstronny aktor teatralny i filmowy. Jego dorobek sceniczny współtworzy wspaniałe karty historii bielskiej sceny. W pamięci widzów zapisały się takie jego kreacje jak Proctor w „Czarownicach z Salem”, Kostryn w „Balladynie”, Wierszynin w „Trzech siostrach”, Billy w „Milczeniu” czy Gabriel d`Anunzio w „Tamarze”. Laureat Złotej Maski, kilkakrotny zdobywca Lauru Dembowskiego, wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Jerzy Dziedzic - Nominowany do nagrody IKAR za wybitną działalność w dziedzinie kultury i sztuki.
Aktor Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Ma w swoim dorobku ponad sto ról teatralnych zarówno w repertuarze poważnym jak i komediowym. Ceniony przez publiczność i krytykę. Dwukrotny laureat Złotych Masek: za role w „Królu Jeleniu” i „Lampce oliwnej” oraz w „Naszym mieście”, nominowany do IKARA 2011, wyróżniony odznaczeniem Zasłużony dla Kultury Polskiej i uhonorowany Brązowym Krzyżem Zasługi.

Anita Jancia-Prokopowicz - Nominowana do nagrody IKAR za szczególne osiągnięcia kulturalne w 2017 roku.
Aktorka teatralna i filmowa znana z seriali: „Wataha”, „Szpilki na Giewoncie” czy „Barwy szczęścia”. Współpracuje z Teatrem Polskim w Bielsku-Białej od 2016 roku. W tym sezonie w monodramie „Wanda” wyreżyserowanym przez Marię Sadowską i Joannę Grabowiecką w bielskim teatrze wcieliła się z powodzeniem w postać słynnej himalaistki Wandy Rutkiewicz.

Wszystkim laureatom oraz nominowanym do tegorocznej nagrody IKAR serdecznie gratulujemy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi