Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Iluzje Teatr Telwizji 18.01

powrót
Iluzje Teatr Telwizji 18.01

18 stycznia 2021 zapraszamy do Teatru Telewizji na spektakl pt. "Iluzje" wg sztuki Iwana Wyrypajewa. Reżyseria Agnieszki Glińskiej. Występują: Dominika Ostałowska, Dorota Landowska, Krzysztof Stroiński, Łukasz Lewandowski.
Spektakl zagrany na żywo 21 maja 2013 roku.

W tym komediowym z pozoru tekście (jako komedię definiuje go sam autor!) odnajdujemy tematy najważniejsze dla współczesnego człowieka: miłość, śmierć, wierność, zdrada, spełnienie, pamięć, dobro… ujęte w przystępnej, dowcipnej formie opowieści o uczuciowych rozterkach i powikłanych losach czworga bohaterów, dwóch małżeńskich par. Jak powiedziała Agnieszka Glińska: „Ta sztuka mówi o tym, o czym wszyscy chcielibyśmy pogadać, ale nikt nie ma odwagi”.

Historia dwóch małżeństw, które pod koniec życia odczuwają potrzebę rozmowy o uczuciach. Cztery osoby, cztery spojrzenia na wspólne życie. Kto kogo kochał, a komu się zdawało, że kochał? Kto przez kogo był kochany naprawdę? Co w mijającym życiu było rzeczywistością, a co iluzją? Wyrypajew, pokazując kolejne elementy małżeńskich układanek, tworzy opowieść pełną paradoksów. Spektakl ma strukturę narracyjną, to właściwie kolaż monologów, które się wzajemnie uzupełniają.

Reżyserka tworzy na scenie coś na kształt talk-show, inscenizacja wydaje się więc stworzona do realizacji „na żywo” w TV. „Iluzje” to znakomity, współczesny tekst mający szansę zainteresowania widzów w różnym wieku, także tej młodszej widowni.

ZOBACZ SPECJALNY SERWIS SPEKTAKLU

Autor: Iwan Wyrypajew
Przekład: Agnieszka Lubomira Piotrowska
Reżyseria: Agnieszka Glińska
Scenografia: Agnieszka Zawadowska
Muzyka: Ygor Przebindowski
Obsada: Dominika Ostałowska (Pierwsza kobieta), Dorota Landowska (Druga kobieta), Krzysztof Stroiński (Pierwszy mężczyzna), Łukasz Lewandowski (Drugi mężczyzna)
Muzyka na żywo: Piotr Domagalski, Ygor Przebindowski, Jakub Szydło.
Czas: 85 minut (bez przerwy).

Spektakl Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie – premiera 9.IX.2011 r.

Emisja: 18.01.2021, TVP1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi