Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Imperium - Teatr Telewizji 30.09

powrót
Imperium - Teatr Telewizji 30.09
Teatr Telewizji

30 września zapraszamy na spektakl w ramach Teatru Telewizji pt" Imperium" w reż. Roberta Talarczyka. Jest to dramat Wojciecha Tomczyka o powstawaniu potęgi gospodarczej przedwojennej Polski.

Napisany specjalnie dla Teatru Telewizji dramat traktuje o spotkaniu legendarnego budowniczego Gdyni, premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego z wybitnym pisarzem Melchiorem Wańkowiczem, królem polskiego reportażu. Dwojgu bohaterom partneruje córka Wańkowicza Krystyna oraz bracia Paweł i Władysław Kosieradzcy, twórcy Centralnego Okręgu Przemysłowego. Spotkanie w gabinecie premiera stanowi pretekst do wielu dyskusji oraz snucia wizji na temat rozwoju i przyszłości Polski, a towarzyskie pogawędki na tematy społeczno-obyczajowe (nie wyłączając plotek), pokazują jakimi sprawami żyło społeczeństwo II RP.


Eugeniusz Kwiatkowski jawi się jako wybitny polityk i wizjoner przyszłej Polski, Wańkowicz wtóruje mu swą błyskotliwością i inteligencją. Co stanie się z bohaterami za kilka lat? Czy ich wizje u progu II wojny światowej mają szansę na powodzenie? Dramat Tomczyka to niezwykła opowieść o wielkich i straconych nadziejach, a informacje zawarte w tekście świadczą o jego niewątpliwej wiedzy i ogromnej pasji historycznej.

Autor: Wojciech Tomczyk
Reżyseria: Robert Talarczyk
Zdjęcia: Leszek Ptaszyński
Scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński
Kostiumy: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński
Opracowanie muzyczne: Joanna Fidos

Obsada: Ireneusz Czop (Melchior Wańkowicz), Mariusz Ostrowski (Eugeniusz Kwiatkowski), Helena Englert (Kryśka), Agnieszka Radzikowska (Sekretarka), Filip Kosior (Porucznik), Dariusz Chojnacki (Władysław), Bartłomiej Błaszczyński (Paweł)

30 września, TVP Kultura, godz. 21.00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi