Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

IZOLACJA - premiera operowa online

powrót
IZOLACJA - premiera operowa online

23 października 2020 r. o godzinie 19:00 odbędzie się światowa premiera eksperymentalnego projektu operowego „IZOLACJA: Carmen/Don Giovanni/Don Pasquale” w reżyserii Krzysztofa Cicheńskiego.

Eksperymentalny projekt operowy twórczo reagujący na rzeczywistość czasu pandemii. Każda z postaci prowadzi swój własny, niezależny monodram. Niekiedy poszczególne fragmenty zdają się układać w dialog – celowo nie jest sprecyzowane, w jakim stopniu postaci wchodzą między sobą w interakcję. Ich intencją jest wypowiadać się w swoim własnym imieniu, rozgrywać wspomnienia i sceny z własnej opery (choć w strzępach, w innej kolejności, w przebłyskach pamięci, odruchach i emocjach). Izolacja, w której znaleźli się Carmen, Don Giovanni i Don Pasquale, powoduje w nich zachowania na granicy obłędu (słyszą głosy, ale nie są pewni swych zmysłów, czują lęk lub ekscytację, choć nie wiedzą, z jakiego powodu).

Spektakl jest efektem namysłu nad pandemiczną rzeczywistością i twórczym odczytaniem operowej klasyki. Sięgając po świetnie znane muzyczne motywy i archetypiczne postaci sprawdza, jak rezonują one z zaistniałą sytuacją. W rolach głównych Galina Kuklina, Stanislav Kuflyuk i Andrzej Ogórkiewicz, kierownictwo muzyczne sprawuje Katarzyna Tomala-Jedynak. Ze względu na obostrzenia i ograniczoną liczbę widzów, spektakl jest także dostępny w streamingu (https://opera.poznan.pl/pl/izolacja-carmen-don-giovanni-don-pasquale).

Kolejne spektakle: 24 października, 19:00 i 25 października, 18:00.

W niedzielę zapraszamy do wspólnego świętowania Światowego Dnia Opery. Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu jako członek stowarzyszenia Opera Europa, jednego z pomysłodawców Światowego Dnia Opery, po raz kolejny aktywnie włącza się w jego obchody. W tym szczególnym czasie chcemy przypomnieć o znaczeniu sztuki, jej mocy łączenia ludzi, zdolności do wywoływania wielkich emocji i oparciu jakie daje w najtrudniejszych nawet chwilach.

Patronem tegorocznej edycji jest Ludwig van Beethoven, który swoją twórczością propagował humanistyczne wartości. W tym roku cały świat celebruje 250. rocznicę urodzin wielkiego kompozytora. Poznańska opera przyłącza się do obchodów i zaprasza na koncert Beethovenowski 28 października. Świetnym przygotowaniem do tego wydarzenia będzie podcast prof. Krzysztofa Moraczewskiego prezentujący geniusza z Bonn, który udostępniony zostanie w niedzielę w mediach

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi