Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Ja, Feuerbach - PREMIERA Teatr Telewizji 11.12

powrót
Ja, Feuerbach - PREMIERA Teatr Telewizji 11.12

11 grudnia 2018 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na premierę pt. „Ja, Feuerbach”. W spektaklu występuje Piotr Fronczewski. To telewizyjna rejestracja spektaklu Teatru Ateneum w Warszawie.

Głośna współczesna sztuka niemieckiego dramatopisarza i reżysera Tankreda Dorsta. Jej autor w przejmujący sposób przedstawia dramat wybitnego aktora starej daty, który po latach przerwy postanawia wrócić na scenę. Jest to przenikliwa opowieść o sztuce zaczynania od początku, o dylematach i rozterkach każdego powrotu, który równie dobrze może być zwycięstwem, co klęską. To również aktualny i niezwykle przenikliwy traktat o istocie teatru, gdzie nowe wciąż ściera się ze starym, i nigdy do końca nie wiadomo, które wartości są godne ocalenia, a które nadają się już do lamusa.

„Ja, Feuerbach” - niemal monodram - zawsze było popisem najwybitniejszych aktorów. W 1990 roku w Teatrze TV zagrał tę rolę Tadeusz Łomnicki, tworząc jedną ze swoich najlepszych kreacji. Dziś roli tej podejmuje się Piotr Fronczewski. Premiera Studia Teatralnego Dwójki w Międzynarodowym Dniu Teatru jest telewizyjną rejestracją spektaklu, który znakomity aktor sam wyreżyserował w Teatrze Ateneum w Warszawie.

Szczegóły:
Autor: Tankred Dorst
Przekład: Jacek St. Buras
Reżyseria: Piotr Fronczewski
Scenografia: Marcin Stajewski
Obsada: Piotr Fronczewski (Aktor Feuerbach), Grzegorz Damięcki (Asystent reżysera), Maria Ciunelis (Kobieta)

PREMIERA: 11.12.2018, TVP Kultura, godz. 20.20 – PREMIERA

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi