Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Ja jestem Żyd z „Wesela" PREMIERA

patronat TerazTeraz
powrót
Ja jestem Żyd z „Wesela

22-24 listopada 2019 r. w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędą się 3 premierowe wykonania spektaklu „Ja jestem Żyd z „Wesela”” na podstawie opowiadania Romana Brandstaettera. Patronat TerazTeatr.pl

Spektakl opowiada historię spotkania Hersza Singera, prototypu postaci Żyda z dramatu Stanisława Wyspiańskiego, z krakowskim adwokatem, Filipem Washutzem. Singer skarży się prawnikowi na to, że „Wesele” przyniosło mu niechcianą sławę i zrujnowało życie. Uczestnictwo w wydarzeniu kulturalnym odwołującym się do rzeczywistych wydarzeń zachęca widzów do zapoznania się z realiami epoki i podążenia śladami bohaterów wzorowanych na rzeczywistych postaciach. Jednym z najważniejszych atutów spektaklu będzie spotykana przede wszystkim w małych formach teatralnych możliwość nawiązania bezpośredniej relacji między widownią a wykonawcami.

W listopadzie 2019 roku mija 75 lat od pierwszej po II wojnie światowej lubelskiej inscenizacji „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Pierwszej realizacji teatralnej opowiadania „Ja jestem Żyd z „Wesela”” w Lublinie podjęła się Fundacja Prawda Dobro Piękno we współpracy z uznanymi lubelskimi i warszawskimi artystami. Spektakl stanowi okazję do dyskusji i konfrontacji poglądów na temat wpływu bieżących wydarzeń na literaturę, a także wpływu literatury na losy opisywanych postaci.
Pokazuje także problem zetknięcia się i przeplatania dwóch kultur.

Wydarzeniom głównym towarzyszyć będą odbywające się równolegle debaty eksperckie.

Szczegóły:
Adaptacja i reżyseria: Witold Kopeć
Scenografia: Barbara Wołosiuk
Muzyka: Rafał Rozmus
Choreografia: Jan Szurmiej
Wsp. Reżyserska: Jacek Wierzbicki
Występują: Witold Kopeć i Bartosz Siwek

Zapraszamy na trzy spektakle premierowe 22.11, 23.11, 24.11.2019r.
Miejsce: Klub muzyczny -1
Godz. 18:00

Bilety dostępne w kasie CSK oraz na stronie https://bilety.spotkaniakultur.com/

Patronat TerazTeatr.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi