Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Jak zrobić farsę – spotkanie przed premierą Pomocy domowej

powrót
Jak zrobić farsę – spotkanie przed premierą Pomocy domowej
Teatr Zagłębia w Sosnowcu

18 grudnia o 18:00 Teatr Zagłębia zaprasza na spotkanie zapowiadające premierę spektaklu „Pomoc domowa” w reżyserii Wojciecha Leśniaka. To kolejna propozycja z cyklu „Teatr jest spotkaniem”.

„Jak zrobić farsę? Przewodnik praktyczny” to tytuł spotkania z reżyserem oraz aktorami „Pomocy domowej” oraz kierowniczką artystyczną Teatru Zagłębia Anetą Groszyńską. W czasie rozmowy będzie można dowiedzieć się jak wyglądają próby i przygotowania do stworzenia spektaklu.

- Zastanawiać się też będziemy nad samym gatunkiem farsy: nad tym jakie daje możliwości, a jakie niesie za sobą niebezpieczeństwa i ograniczenia; jakie cechy ma dobra farsa; jakie miejsce zajmuje w repertuarze instytucji i jaką spełnia w nim rolę. Oddamy również głos naszej publiczności, zachęcając do dyskusji i wymiany argumentów dotyczących tego, czy farsy powinny pojawiać się w repertuarze instytucji publicznej – zapowiada prowadząca spotkanie Katarzyna Niedurny, zajmująca się w Teatrze Zagłębia edukacją teatralną.

Wstęp na spotkanie kosztuje 1 zł. Bilety do nabycia wyłącznie w dniu wydarzenia od godziny 17:00.

Premiera „Pomocy domowej”, realizowanej w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, zaplanowana jest na 4 stycznia 2018 r.

„Teatr jest spotkaniem” to cykl cykl spotkań, dyskusji i warsztatów organizowany przez Teatr Zagłębia w Sosnowcu. Nazwa cyklu nawiązuje do słów Jerzego Grotowskiego "teatr jest spotkaniem" [tytuł wywiadu udzielony przez Grotowskiego Naimowi Kattowi w "Ku teatrowi ubogiemu", J. Grotowski.]

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi