Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Jezioro Łabędzie z Teatru Bolshoi

powrót
Jezioro Łabędzie z Teatru Bolshoi

23 lutego 2020 r. zapraszamy do sieci Multikino na "Jezioro łabędzie" Piotra Czajkowskiego, czyli najsłynniejszy balet świata w wykonaniu Teatru Bolszoj z Moskwy.

„Jezioro łabędzie” to dziś jeden z najchętniej oglądanych baletów świata – kolejne inscenizacje cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością. Trudno uwierzyć, że moskiewska premiera tego baletowego przeboju w 1877 roku okazała się całkowitą klapą. Nie było to jednak to „Jezioro łabędzie”, które miłośnicy baletu na całym świecie uważają za arcydzieło arcydzieł. Poklask zdobyła dopiero zaprezentowana w Petersburgu osiemnaście lat później wersja choreograficzna Mariusa Petipy – to ona do dziś istnieje na wszystkich liczących się scenach baletowych w rozmaitych wersjach i przeróbkach. W niemal wszystkich wariantach niezmienną częścią „Jeziora łabędziego” pozostają słynne „białe” akty, czyli akt II i IV, w których tancerki odgrywające role łabędzi występują w białych tiulowych spódniczkach – paczkach. Co ciekawe, autorem tych najbardziej rozpoznawalnych fragmentów, wykonywanych przez tańczące łabędzie jest nie sam Petipa, ale jego uczeń Lew Iwanow.23.02.2020 | niedziela | 16:00 | TRANSMISJA HD | nowa obsada
Jezioro łabędzie
muzyka: Piotr Czajkowski
choreografia: Jurij Grigorowicz na podstawie choreografii Mariusa Petipy i Lwa Iwanowa

Przedstawienie trwa około 2 godziny i 45 minut.

Gdzie?
Multikino w Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu (Multikino Malta i Multikino Stary Browar), Szczecinie, Warszawie (Multikino Targówek, Multikino Ursynów, Multikino Złote Tarasy), Zabrzu.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi