Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Jutro Tear Telewizji 14.11

powrót
Jutro Tear Telewizji 14.11
Teatr Telewizji przedstawia

14 listopada 2017 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na telewizyjną adaptację dramatu Josepha Conrada Korzeniowskiego pt. "Jutro". Spektakl z 1960 roku w reżyserii Jerzego Gruzy. Występują: Zofia Kucówna, Bogusz Bilewski.

Dramat ojca, emerytowanego kapitana Hagberda, obsesyjnie oczekującego powrotu zaginionego syna, który przed laty opuścił dom rodzinny. Hagberd systematycznie przygotowuje dom na powrót syna. Jest przekonany, że syn wróci jutro. Starannie planuje dla niego przyszłość, między innymi związek z dziewczyną z sąsiedztwa – Bessie. Kapitan pragnie skłonić syna do zawarcia z nią związku małżeńskiego. Bessie stopniowo ulega wizji kapitana.

Bohater do tego stopnia idealizuje obraz nieobecnego syna, że nie jest w stanie rozpoznać go w pojawiającym się w końcu mężczyźnie. Bessie próbuje pojednać ojca z synem, w końcu uświadamia sobie, że mężczyzna nie zamierza zostać. Harry odchodzi bezpowrotnie. Kapitan Hagberd i Bessie już wiedzą, że nie będzie żadnego jutra.

Szczegóły:
Autor: Joseph Conrad Korzeniowski
Przekład: Zbigniew Herbert
Reżyseria: Jerzy Gruza
Scenografia: Janusz Zygadlewicz
Obsada: Lech Madaliński (Kapitan Hagberd), Gustaw Buszyński (Ojciec Bessie), Zofia Kucówna (Bessie), Bogusz Bilewski (Harry)

Emisja: 14.11.2017, TVP Kultura, godz. 20:20

komentarze
comments powered by Disqus
aktualności

więcej

partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi