Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Kazanie XXI w Gdyni Głównej

powrót
Kazanie XXI w Gdyni Głównej

24 lutego 2018 r. zapraszamy do Teatru Gdynia Główna na gościnny spektakl Chojnickiego Studia Rapsodycznego pt. "Kazanie XXI" inspirowane tekstami Kołakowskiego.

Wyobraźmy sobie, co by było, gdybyśmy nie grzeszyli? Jak przestrzec przed grzechem biedne owieczki, skoro nawet Słowo Boże nie działa? „A jeśli mówię nieprawdę, niech Bóg nas piorunem razi” – mówi bohater spektaklu. Ksiądz Bernard znalazł sposób jak ostatecznie rozprawić się z grzechem. Jaki? Fenomenalny! Niesamowity! Definitywny! Czas najwyższy znaleźć odpowiedź na ten fundamentalny problem, bo w końcu: „iam enim securis ad radicem arborum posita!” – „przyłożona jest już siekiera do korzenia!”.

Nagrody:
– Nagroda Aktorska na XII Ogólnopolskim Festiwalu w Wejherowie za spektakl „KAZANIE XXI” 2017
– Nagroda za umiejętne prowadzanie dramaturgii i dojrzałą reżyserię na XII Ogólnopolskim Festiwalu w Wejherowie 2017

Chojnickie Studio Rapsodyczne zostało założone w 2004 roku. Obecnie działa przy Chojnickim Centrum Kultury w woj. pomorskim, gdzie opiekun i założyciel Studia Grzegorz Szlanga jest instruktorem. Obecnie Studio gra powyżej 50 spektakli rocznie, tworzy własne projekty, organizuje autorskie warsztaty, a także bierze udział w ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach. Studio ma na koncie sporo nagród - do najważniejszych należy Nagroda Główna na Windowisku 2009 za spektakl "Bon Voyage" oraz Grand Prix w Gorzowie Wlkp; trzykrotne Grand Prix na Ogólnopolskim Festiwalu Luterek w Wejherowie za spektakl "Lekcja", "Władca Much”, oraz "Bóg się rodzi", cztery nagrody na festiwalu S.O.F.T 2011 w Olsztynie za spektakl "Dzieło Sztuki"; stypendium artystyczne dla Grzegorza Szlangi za najlepszą reżyserię na festiwalu Windowisko 2011 oraz wiele innych.

Szczegóły:
KAZANIE XXI
Insp. tekstami Leszka Kołakowskiego
Reżyseria: Grzegorz Szlanga
Obsada: Błażej Tachasiuk
Chojnickie Studio Rapsodyczne

24 lutego 2018 godz. 19:00

Bilety: 30/35 zł
Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632

Teatr Gdynia Główna
Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,
Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi