Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

"Klechdy polskie" - projekt Fundacji KUNST.CAMERA

powrót

"Klechdy polskie" - cykl trzech kreatywnych słuchowisk “Czarny Kozioł”, “Majka” oraz “Wiedźma” na podstawie zbiorów Bolesława Leśmiana o tym samym tytule, w formie trzech słuchowisk.

Zbiór "Klechdy polskie” należy do biblioteki Wolne Lektury i w formie profesjonalnych nagrań audio nie był nigdy wcześniej udostępniany w wersji internetowej. Naszym celem jest upowszechnianie mniej znanych dzieł polskiej literatury wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, w nowoczesnej i interesującej formie, online. Przez to, pragniemy także rozszerzyć obszar działań Fundacji i Wydawnictwa Kunst.Camera o utwory audio. Istotnym założeniem tego projektu jest aktywizacja wykluczonej zawodowo podczas epidemii grupy twórców - młodych artystów, niezatrudnionych na etacie w instytucjach kultury, posiadających profesjonalny dorobek twórczy.

Dodatkowym elementem wyróżniającym projekt będzie materiał edukacyjny "Jak stworzyć domowe słuchowisko", który zachęci odbiorców do wykonania własnych nagrań w warunkach domowych. Umożliwi to odbiorcom aktywne i kreatywne spędzania czasu w rodzinnym gronie. Nagrywanie domowych słuchowisk może być kreatywnym sposobem na zapisywanie historii wszystkich członków rodziny.Jesteśmy zespołem Fundacji KUNST.CAMERA, fundacji nietypowej, założonej w 2016 roku przez Magdalenę Franczuk, fotografkę i reżyserkę. Naszym celem jest działalność na rzecz promocji polskiej kultury i sztuki na terenie kraju oraz za granicą.
W roku 2019 nasz zespół zasiliło nowe grono fantastycznych, zdolnych ludzi, działających w różnych sektorach kultury i sztuki. Dzięki temu, dziś możemy tworzyć dla Was ten projekt, zasiąść w studio nagraniowym i przenieść się do niedocenionego, jak dotąd w żadnym słuchowisku, świata Klechd polskich autorstwa Bolesława Leśmiana!
Jesteśmy naprawdę dumni, że nasz wniosek złożony w ramach projektu Kultura w sieci znalazł się wśród innych szczęśliwie wybranych przez Narodowe Centrum Kultury i dzięki dotacji mogliśmy ruszyć z pracami nad słuchowiskiem.


ZESPÓŁ

adaptacja i reżyseria: Weronika Maria Kuśmider
koordynacja projeku: Ludwika Waszkiewicz
wsparcie organizacyjne: Mikołaj Bańdo
muzyka: Dominika Handzlik
realizacja i reżyseria dźwięku: Szymon Orfin / STUDIO TORT
wokaliści: Dominika Handzlik, Anna Krypczyk, Monika Markowska, Anna Maria Kosik, Katarzyna Pergoł, Ewelina Zawada, Mikołaj Bańdo, Jerzy Machowski, Piotr Zakrzewski


ilustracje i projekt graficzny: Marek Rybicki
Prezes fundacji/Art Director/foto: Magdalena Franczuk
promocja/PR/wideo: Katarzyna Pergoł
foto: Katarzyna Staniorowska

Obsada:

MAJKA

Dziura - Mikołaj Bańdo
Majka - Anna Krypczyk
Krawczyk Popsujko - Piotr Zakrzewski
Młynarzowa - Ewelina Zawada
Znachor - Jerzy Machowski


CZARNY KOZIOŁ
Córka od ołówka - Ewelina Zawada
Kiepas - Mikołaj Bańdo
Gryz - Jerzy Machowski

WIEDŹMA
Wiedźma - Dominika Handzlik
Jędrzejowa - Monika Markowska
Żona Wójta - Anna Maria Kosik
Wójt - Jerzy Machowski

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi