Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Kobiety bez znaczenia KONKURS

konkurs
powrót
Kobiety bez znaczenia KONKURS
Teatr Dramatyczny prezentuje

16 lutego 2017 r. zapraszamy do Teatru Dramatycznego na spektakl "Kobiety bez znaczenia". Występują: Halina Łabonarska i Małgorzata Niemirska. Dla czytelników mamy 3 podwójne zaproszenia do wygrania w konkursie.

Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę. Dwie kobiety, bohaterki równoległych monodramów Alana Bennetta, są do siebie skrajnie niepodobne: szara mysz biurowa, zawsze akceptująca swój żywot bez zdarzeń, oraz bezwzględna tropicielka niedoskonałości i niegodziwości wszystkich wokół. Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Na scenie wybitne aktorki Halina Łabonarska i Małgorzata Niemirska.

Spektakl składa się z dwóch monologów samotnych kobiet („Pani od listów” i „Kobieta bez znaczenia”, będących częściami serii„Gadające głowy” ("Talking Heads") brytyjskiego dramaturga Alana Bennetta. To cykl dwunastu monologów, w których autor stworzył galerię dowcipnych, a jednocześnie wzruszających portretów zwyczajnych ludzi.

Halina Łabonarska mówi o "Kobietach bez znaczenia" Alana Bennetta, spektaklu Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy.


Allan Bennett - angielski aktor i pisarz, scenarzysta, autor licznych publikacji, tłumaczeń i utworów scenicznych. Szczególnie ceniony jest za sztuki „The Madness of King George” oraz „The History Boys”. Za tę ostatnią został wyróżniony trzema nagrodami Olivier Awards oraz sześcioma Tony Awards. Jako aktor występował w akademickim teatrze Oxford Revue. Po skończeniu studiów przez kilka lat pracował naukowo, zajmując się badaniem średniowiecznej historii. Sławę zyskał w 1960 roku, kiedy na Festiwalu w Edynburgu wystąpił w satyrycznej rewii „Beyond the Fringe”. Dzięki temu mógł porzucić środowisko akademickie i poświęcić się pisaniu. Jego dorobek obejmuje spektakle i seriale telewizyjne, filmy kinowe, liczne dzieła sceniczne, opowiadania, formy dziennikarskie i pamiętniki.Cykl „Talking Heads” („Gadające głowy”), uważany za jedno z największych osiągnięć brytyjskiej telewizji, to zbiór dwunastu monologów napisanych pierwotnie dla BBC. Entuzjastycznie przyjęte zarówno przez krytyków, jak i publiczność, do dziś dzień grane są w telewizji, radiu czy na scenach Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych; weszły również na stałe do kanonu lektur brytyjskich szkół ponadpodstawowych. Utwory zdobyły liczne nominacje i nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA), jak również New York Drama Critics’ Circle oraz Off-Broadway Theater Awards. W 1994 roku w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy odbyła się premiera jego sztuki „Szaleństwo Jerzego III” z Markiem Walczewskim w tytułowej roli i Małgorzatą Niemirską w roli Królowej Charlotte.

KONKURS
Dla czytelników TerazTeatr.pl mamy 3 podwójne zaproszenia na 16 lutego 2017 r do Teatru Dramatycznego w Warszawie. Prosimy o wypełnienie formularza konkursowego. W odpowiedzi podajemy odpowiedź na pytanie: Co jest największą wartością kobiety? Konkurs trwa do 16.02.2017 do godz. 14:00. Najciekawsze odpowiedzi nagrodzimy. Zwycięzców o wygranej poinformujemy osobiście.

UWAGA! Jeśli masz zainstalowane oprogramowanie typu AdBlock formularz konkursowy się nie wyświetli.Szczegóły:
Alan Bennett
KOBIETY BEZ ZNACZENIA
przekład: Małgorzata Wrzesińska
reżyseria: Grzegorz Chrapkiewicz
scenografia i kostiumy: Jan Kozikowski
reżyseria światła: Monika Sidor
projekcje: Emilia Sadowska
muzyka: Piotr Łabonarski
Obsada:
Halina Łabonarska
Małgorzata Niemirska
czas trwania spektaklu: 1 godz. 15 min (bez przerwy)
PREMIERA 19.02.2016 r.

16.02.2017 godz. 19:00
Teatr Dramatyczny
Scena im. H. Mikołajskiej
Plac Defilad 1, Warszawa

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi