Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Koncert Wolności z Lechem Wałęsą

powrót
Koncert Wolności z Lechem Wałęsą

Legendarny szef „Solidarności”, były prezydent RP Lech Wałęsa, będzie honorowym gościem „Koncertu Wolności”, który odbędzie się 3 czerwca 2024 r. o godz. 18.30 w auli UAM w Poznaniu. Wydarzenie organizowane jest z okazji obchodów 35 rocznicy Wolnych Wyborów, 25 lat Polski w NATO i 20 lat w Unii Europejskiej.

Podczas wydarzenia wystąpią: laureat Konkursu Wieniawskiego - Bartłomiej Nizioł (skrzypce), jeden z najlepszych gitarzystów na świecie - Łukasz Kuropaczewski (gitara), który dokona poznańskiego prawykonania „Hommage à Lech Wałęsa” Aleksandra Tansmana oraz Kwintet Orkiestry Teatru Muzycznego w Poznaniu.

– To wielki zaszczyt zagrać Mazurka „Hommage a Lech Wałęsa” A. Tansmana dla samego Lecha Wałęsy – mówi Łukasz Kuropaczewski. – To przepiękna kompozycja, niezwykle polska, napisana fascynujacym jezykiem muzycznym, charakterystycznym dla niezwykłej twórczosci Tansmana. Tym bardziej się cieszę, że utwór nie był nigdy wykonywany w Poznaniu.

Aktor i wokalista Marcin Januszkiewicz wykonana utwór Grzegorza Ciechowskiego „Nie pytaj o Polskę” oraz „Miejcie nadzieję” (słowa Adam Asnyk, muzyka Zbigniew Preissner).

Gość honorowy, były prezydent RP Lech Wałęsa, podczas uroczystości odbierze „Nagrodę za Odwagę”.

Organizatorem wydarzenia są Fundacja SIGNUM, Fundacja REFLEXION, Fundacja TU Wielkopolska, a producentem koncertu jest Teatr Muzyczny w Poznaniu.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi