Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Koncert życzeń Teatr Telewizji 22.05

powrót
Koncert życzeń Teatr Telewizji 22.05

22 maja 2023 r. zapraszamy do Teatru Telewizji na spektakl pt. "Koncert życzeń" - to autorski spektakl Beaty Dzianowicz to historia trzech sióstr spotykających się w rodzinnym domu na Śląsku z okazji komunii córek dwóch z nich. Spektakl z 2009 roku. Występują: Katarzyna Herman, Ewa Kaim, Ewa Gorzelak, Władysław Kowalski.
Emisja 22 maja, godz. 21.05 w TVP1.

Los sióstr ułożył się zupełnie inaczej, choć dzieciństwo było wspólne. Najstarsza prowadzi rodzinny dom i opiekuje się ojcem, z którym jest w ustawicznym konflikcie. Katarzyna Herman tworzy kreację w roli kobiety, która umożliwiając młodszym siostrom odejście z domu musiała pogrzebać własne marzenia.

Trzy siostry to trzy różne światy, odmienne jak sukienki córek na komunijną uroczystość. Przygotowując ją młode kobiety dzielą się doświadczeniami. Utarczki przy gotowaniu pierogów niepostrzeżenie przechodzą w rozmowę o prawdziwych, trudnych wyborach. Wyznania o mężczyznach dotykają wiary i jej miejsca w życiu młodych kobiet. Wszystkie są samotne, ale tylko jedna dlatego, że tak wybrała. Dlaczego w spektaklu nie ma w ogóle ich rówieśników? Czemu nie dzielą ich trosk i radości?

Władysław Kowalski w roli ojca jako jedyny reprezentuje tutaj świat mężczyzn. Finałową sceną spektaklu jest jego rozmowa z najstarszą córką, odsłaniająca prawdziwe uczucia. Portret rodzinny w kuchennym wnętrzu, z pięknym zdjęciami Jacka Petryckiego, kryje niejedną tajemnicę.

Szczegóły:
KONCERT ŻYCZEŃ
Autor: Beata Dzianowicz
Reżyseria: Beata Dzianowicz
Scenografia: Katarzyna Sobańska, Marcel Sławiński
Kostiumy: Bożena Pędziwiatr
Muzyka: Krzysztof Suchodolski
Zdjęcia: Jacek Petrycki
Montaż: Beata Liszewska
Obsada: Katarzyna Herman (Ala), Ewa Kaim (Viola), Ewa Gorzelak (Ewa), Władysław Kowalski (Ojciec)

Emisja:22.05.2023, TVP1, godz. 21:05

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi