Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Konkurs dla młodych krytyków

powrót
Konkurs dla młodych krytyków
Konkurs im. Andrzeja Żurowskiego

Ruszyła kolejna edycja Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzje teatralne dla młodych krytyków. Recenzje można nadsyłać do 31 marca 2017. Finał w maju 2017 w czasie Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni.

W imieniu Prezydenta miasta Gdynia, Marszałka Województwa Pomorskiego, polskiej sekcji Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych i Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni mamy przyjemność zawiadomić, że rozpoczyna się IV edycja Konkursu im. Andrzeja Żurowskiego na recenzje teatralne dla młodych krytyków.

Dotychczasowe edycje konkursu, a zwłaszcza wysoki poziom nadsyłanych prac przez młodych krytyków teatralnych sprawiły, że w krótkim czasie konkurs stał się ważnym zdarzeniem i znaczącym etapem promocji najbardziej utalentowanych, obiecujących młodych recenzentów.

Liczący się dorobek laureatów i finalistów trzech kolejnych konkursów potwierdza celowość oferowanej przez nas konfrontacji i publicznego wyróżniania oraz nagradzania najciekawszych prac wstępujących autorów. Konkurs budzi nadzieję na ożywienie obiegu myśli krytycznej i wzbogacenie wymiany doświadczeń, ku czemu polska sekcja IATC stwarza liczne okazje.

Regulamin IV edycji pozostaje bez zmian, pełna informacja na stronie www.konkurs-zurowski.pl i na FB Konkurs im. A. Żurowskiego. Nie ulega też zmianie skład kapituły oceniającej nadsyłane prace. Jesteśmy zaszczyceni, że w pracach jury uczestniczyć będą nadal: wieloletnia profesorka Akademii Teatralnej Bożena Frankowska, aktorka Sławomira Łozińska, wybitny reżyser Maciej Prus, pisarz i dramaturg Remigiusz Grzela.

Młodych autorów (do 35 roku życia) serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji konkursu, którego patron, profesor Andrzej Żurowski, znakomity szekspirolog, historyk teatru i krytyk zawsze troszczył się o mądre wspieranie sztafety pokoleń, dbał o jakość i rangę opisów i analizę teatralnych wydarzeń.

Nagrody laureatom IV edycji konkursu im. Andrzeja Żurowskiego fundują Prezydent Miasta Gdyni dr Wojciech Szczurek i Marszałek Województwa Pomorskiego Mieczysław Struk. Wręczenie nagród zaplanowano w czasie XII Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port, który od 20 do 27 maja 2017 roku odbędzie się w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie, link poniżej.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi