Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Kopiuszek XXI wieku musical!

powrót
Kopiuszek XXI wieku musical!

26 stycznia 2020 r. zapraszamy do Teatru Capitol w Warszawie na musical "#Kopciuszek" o nastolatkach zatopionych w świecie internetu, smartfonów i wirtualnej rzeczywistości. Co w obecnych czasach stanowi prawdziwą wartość? Bilety do nabycia na TerazTeatr.pl


Musical przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży. Współczesna interpretacja klasycznej baśni braci Grimm, która zainteresuje zarówno dziewczynki jak i chłopców. Piękna, muzyczna opowieść o tym, co w dzisiejszym świecie powinno być dla nas najważniejsze.

Dzieci i nastolatki spędzają mnóstwo czasu w wirtualnym świecie, który kształtuje ich podejście do codziennego życia. Wszystko, co dzieje się w cyberprzestrzeni, przekłada się na rzeczywistość, ze znikomą weryfikacja tego, co jest dobre a co złe. Sława i popularność stają się tam ważniejsze niż tradycyjne wartości. Wiedza, talent, uczynność, koleżeńskość czy tolerancja schodzą na drugi plan. Podziw wzbudzają rzesze followersów, a obiektem pożądania są lajki pod zdjęciami i filmikami na Instagramie, Facebooku, czy kanałach Youtube. Internet to również narzędzie niebezpieczne o ogromnej mocy, które niektórzy używają do niecnych celów. O czym będzie można się przekonać oglądając bajkę „Kopciuszek” w Teatrze Capitol.

Główna bohaterka, nie pasuje do współczesnego świata. Nie liczą się dla niej lajki, propsy czy popularność. Przyrodnie siostry dokuczają jej z tego powodu przezywając Kopciuszkiem. Cwane i żądne sławy dziewczyny wykorzystują jej naiwność i nagrywają ośmieszające ją filmiki. Hejterskie nagrania trafiają do sieci i ranią uczucia dziewczynki. Wyobcowanie Kopciuszka postanawia wykorzystać także zła macocha, która pod pretekstem dobrego wychowania zleca jej wszystkie, nawet najcięższe prace domowe… Osamotniona i pozbawiona wsparcia dziewczynka, ucieka w świat fantazji i magii. Czy odnajdzie swojego księcia, który sprawi, że jej życie stanie się bardziej kolorowe? Czy siostry i macocha poniosą zasłużoną karę? O tym wszystkim dowiecie się z rozśpiewanej, pełnej humoru i zwrotów akcji bajki, na którą zapraszamy zarówno chłopców jak i dziewczęta.

Po każdym spektaklu w dzień powszedni w cenie biletu Partner Tearu – Fundacja Dbam o Mój Z@sięg zaprasza na warsztaty edukacyjne: „Jak korzystać ze smartfona i internetu tak, aby ułatwiały nam życie, a nie przynosiły szkód? Podczas krótkiego warsztatu odpowiemy sobie na pytanie, w czym mogą nam się przydać urządzenia cyfrowe, ale także stworzymy wspólnie kodeks ich używania, który ochroni nas przed nałogowym korzystaniem ze smartfona.”

Szczegóły:
#Kopciuszek / na podstawie powieści braci Grimm
Reżyseria i adaptacja tekstu: Tomasz Gawron
Scenografia, kostiumy, reżyseria świateł: Krystian Szymczak
Muzyka: Wojciech Frycz
Teksty piosenek: Karolina Słyk
Choreografia: Wojciech Grudziński
Asystent reżysera: Michał Ziembicki
Operator: Tomasz Gajewski
Projekt plakatu: Urszula Gireń
Zdjęcia: Krzysztof Bieliński
Obsada:
Kopciuszek: Dominika Kachlik
Wróż: Maciej Babicz / Kamil Studnicki
Książę: Kamil Studnicki / Maciej Babicz
Macocha: Monika Węgiel
Starsza siostra: Joanna Balasz / Anna Szymańczyk
Młodsza siostra: Karolina Szeptycka / Anna Szymańczyk

Spektakl dla dzieci i młodzieży od 8 roku życia.

Premiera musicalu „#Kopciuszek” w Teatrze Capitol w Warszawie
26 stycznia, o godz. 11.00
Terminy weekendowe: 26.01, 6 i 9.02, 17, 19 i 25.03.
9 lutego, w niedzielę, po bajce, organizowany jest bal karnawałowy dla dzieci.

BILETY do nabycia online na portalu TerazTeatr.pl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi