Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki. KONKURS

konkurs
powrót
Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki. KONKURS
"Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki", reż. P. Wojcieszek

Już w przyszły weekend czyli 17-18 marca zapraszamy na muzyczny spektakl "Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki." w reż. Przemysława Wojcieszka, który zostanie odegrany na Scenie w Galerii (Katowickiej). Dla czytelników mamy podwójne wejściówki na pokazy spektaklu, które otrzymaliśmy od Teatru Śląskiego w Katowicach.

To nie jest historyczna opowieść o konflikcie Wojciecha Korfantego z Józefem Piłsudskim, o tajemniczych śmierciach, tworzeniu narodowych wizji i nieograniczonej władzy. Bo żyjemy w kraju, w którym niszczy się bohaterów. To krzyk współczesnych młodych ludzi, wkurzonych na otaczającą ich rzeczywistość, a jednocześnie wierzących, że mogą coś zmienić. Ludzi pełnych niezgody, ale wciąż szukających nadziei. Zapomniany konflikt oddaje scenę współczesnym historiom zniszczonych ludzi spotkanych na ulicy, przyjmując formę słodko-gorzkiego, niepoprawnego koncertu. Czujesz ten cierpki smak wódki na końcu języka? Czujesz, jak sieje spustoszenie? Tak smakuje Polska.

Czas na teatr, który nie bierze jeńców i nie wzrusza. Czas na kabaret, który odsłania wszystkie niedociągnięcia systemu. Czas na koncert, który ma nas wytrącić z otępienia, zmusić do przemyślenia tego, gdzie jestem i co chcę z tym zrobić. Czas na pyskatą kłótnię z otaczającą rzeczywistością. Przemysław Wojcieszek, twórca niepokornych spektakli „Made in Poland” czy „Hymn narodowy”, przygotowuje dla widzów wieczór w duchu teatru reagującego na bieżące wydarzenia i odważnie komentującego sytuację społeczno-polityczną.

Warto wspomnieć, że spektakl bierze udział w 24. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

KONKURS
Dla czytelników TerazTeatr.pl mamy po podwójnym zaproszeniu (za symboliczne 1zł/os, płatne przy odbiorze zwycięskich zaproszeń) na spektakl 17 i 18 marca 2018 r., godz. 19.00, odgrywany na drugim poziomie Galerii Katowickiej na Scenie w Galerii. Prosimy o wysłanie maila konkursowego. W odpowiedzi podajemy odpowiedź na pytanie: Ile osób występuje w obsadzie spektaklu "Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki"? Konkurs trwa do 11.03.2018 do godz. 18:00. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zwycięzców o wygranej poinformujemy osobiście.

Odpowiedzi prosimy przysyłać na mail: konkurs@terazteatr.pl
W temacie: Korfanty KONKURS
W treści: Odpowiedź, imię i nazwisko uczestnika oraz dzień w którym chcecie obejrzeć spektakl z osobą towarzyszącą (17 czy 18 marca).

Korfanty. Hotel Brześć i inne piosenki
Teatr Śląski w Katowicach, Scena w Galerii
premiera: 27-10-2017r.

Przemysław Wojcieszek - tekst i reżyseria
Małgorzata Bulanda - scenografia i kostiumy
Filip Zawada - muzyka
Katarzyna Kostrzewa - choreografia
Dagmara Habryka - inspicjent
Katarzyna Dudek - sufler
Adrianna Izydorczyk - asystentka reżysera

Obsada: Katarzyna Brzoska, Piotr Bułka, Katarzyna Dudek, Karina Grabowska, Adrianna Izydorczyk, Natalia Jesionowska, Arkadiusz Machel, Michał Surówka, Mateusz Znaniecki.

Bilety w cenie 25-40 zł do nabycia w kasie teatru oraz na stronie internetowej teatru.

Gorąco zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi