Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Krakowski Retro Weekend w KFK: My z ZMP – komunistyczna rewia

powrót
Krakowski Retro Weekend w KFK: My z ZMP – komunistyczna rewia
My z ZMP – komunistyczna rewia

W piątek, 11 października, na godzinę 19:00, Krakowskie Forum Kultury (ul. Mikołajska 2, Kraków) zaprasza na spektakl "My z ZMP – komunistyczna rewia" w reż. Janusza Marchwińskiego.

Spektakl, który powstał w Krakowie pod okiem reżysera Janusza Marchwińskiego i poety Edwarda Pasewicza. Dla starszych widzów to sentymentalne spotkanie z minionymi czasami PRL-u, okazja do wzruszeń i refleksji, dla młodych – to świetna możliwość, aby przyjrzeć się kawałkowi historii, który znają tylko z opowieści poprzednich pokoleń.

Głównymi eksponatami-bohaterami spektaklu są przedstawiciele pokolenia powojennej młodzieży, którzy wychowywali się w mocno zideologizowanym ustroju państwa totalitarnego. Aktorzy, wcielając się w członków Związku Młodzieży Polskiej, badają funkcjonowanie jednostki w tamtym systemie: Kim jest obywatel? Czym jest patriotyzm? Wolność jednostki czy dobro ogółu? Gdzie kończy się ideologia, a zaczyna fanatyzm?

Pomimo ważkich kwestii, które poruszane są w spektaklu – My z ZMP to jednak przede wszystkim rewia – barwny kolaż obficie czerpiący z folkloru PRL-u, są więc: wiece poparcia, pochody pierwszomajowe, akademie ku czci, wzruszające recytacje i śpiewy. A do tego wszystkiego zapraszany jest widz, by móc pełniej doświadczyć zaangażowania w budowę lepszego jutra.

Spektakl, organizowany dzięki współpracy z Fundacją Sztukarnia, odbędzie się w ramach wydarzenia Krakowski Retro Weekend – Kogel Mogel.

Scenariusz: Janusz Marchwiński, Edward Pasewicz
Reżyseria: Janusz Marchwiński
Choreografia: Dorota Kaczor
Video: Rafał Korzeniewski, Jędrzej Wymysłowski
Występują: Jakub Bergel, Kamil Błoch, Dorota Kaczor, Aneta Wirzinkiewicz

Czas trwania: 90 minut
Bilety: 25 zł ulgowy / 35 zł normalny do kupienia w KFK, ul. Mikołajska 2 oraz na stronie bilety.krakowskieforum.pl.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi