Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Król David - LIVE! w Gdyni Głównej

powrót
Król David - LIVE! w Gdyni Głównej
Sambor Dudziński

31 stycznia oraz 2 lutego 2020 o godz. 19:00 zapraszamy do Teatru Gdynia Główna na spektakl Teatru Drugiej Strony z Krakowa pt. "Król David LIVE". W roli głównej Sambor Dudziński.

„Król Dawid Live!” to monolog oparty na dwóch fabularnych filarach: z jednej strony biblijny przekaz o burzliwym życiu natchnionego psalmisty – króla Dawida; z drugiej – legenda o dybuku, niespokojnym duchu, biorącym w posiadanie ciało śmiertelnika na czas, póki rabin nie nakłoni go do wyjawienia swego imienia i nie każe wyjść przez mały palec u nogi opętanego.

Nawiedzony młodzieniec opowiada historię Dawida. Współczesność przeplata się w jego głowie się z epizodami biblijnymi. Słuchamy o skomplikowanych losach ludzi unieśmiertelnionych w Starym Testamencie, jakbyśmy czytali współczesną literaturę faktu, gdzie historie i pragnienia zwykłych ludzi przeplatają się z wielką polityką i teologią. Król Dawid – jedna z najwspanialszych postaci w dziejach Izraela – zmaga się własną nikczemnością, zawiścią, pożądliwością i świętością. Kiedy krzywdzi, krzywdzi bezlitośnie (pamiętacie Batszebę i jej męża, wysłanego na pewną śmierć?), kiedy kocha, robi to bezwzględnie, upodabniając się w miłości do swego Stwórcy, którego obecności doświadcza w swych pełnych emocji pieśniach.

Szczegóły:
Król David - LIVE!
SCENARIUSZ I REŻYSERIA: Jacek Bała
OBSADA: Sambor Dudziński
TEATR DRUGIEJ STRONY / KRAKÓW

31 stycznia 2020 godz. 19:00
1 lutego 2020 godz. 19:00
Teatr Gdynia Główna

Bilety: 35/40 zł
ZAPRASZAMY!!!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi