Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Kruk z Tower PREMIERA w Dramatycznym

powrót
Kruk z Tower PREMIERA w Dramatycznym

19 lutego o godz. 18.30 zapraszamy do Teatru Dramatycznego w Warszawie na premierę sztuki „Kruk z Tower” Andrieja Iwanowa w reżyserii Aldony Figury. Będzie to zarazem wznowienie działalności historycznej Sali im. Haliny Mikołajskiej znajdującej się na I piętrze w Pałacu Kultury i Nauki (przy foyer Sceny im. G. Holoubka) oraz pierwsza premiera na scenie, która przyjęła nazwę Sceny im. Haliny Mikołajskiej. W „Kruku z Tower” w roli matki, która próbuje nawiązać relację z synem zobaczymy Katarzynę Herman, a jako Kostię – Konrada Szymańskiego.

Nastoletni Kostia po śmierci ojca żyje w konflikcie z matką. Wolny czas spędza przed komputerem, pała nienawiścią do świata i rodziny. Matka zaniepokojona jego stanem postanawia przeprowadzić niecodzienny eksperyment. Tworząc fałszywe konto na Facebooku, nawiązuje z synem kontakt, którego nie doświadcza w rzeczywistości. Wirtualna relacja pomiędzy 'Toffi' a 'Krukiem z Tower' przeradza się w szczerą rozmowę samotnych osób tęskniących za normalnością. Jednak czy ryzykowna gra, którą podejmuje matka, aby odzyskać syna, ma szansę przerodzić się w prawdziwą więź?

Premiera spektaklu to owoc cyklu czytań, który rozpoczęliśmy w październiku 2020 roku „Białoruś: stan wyjątkowy! Przegląd współczesnej dramaturgii białoruskiej”, który to cykl był gestem solidarności z artystami i społeczeństwem białoruskim. Obecna sytuacja na Białorusi, protesty uliczne skierowane przeciwko dyktaturze prezydenta Aleksandra Łukaszenki, masowe aresztowania oraz niepodejmowanie dialogu przez władze to niepokojące wydarzenia, wobec których nie potrafimy być obojętni. Przegląd białoruskich dramatów był gestem solidarności, który, mamy nadzieje, sprzyjał refleksji nad stanem wolności w Europie w XXI wieku. To także przegląd wyjątkowo wnikliwych i interesujących dramatów współczesnych. Czytaliśmy teksty dotyczące obecnych wydarzeń, a także relacji rodzinnych, różnic pokoleniowych, problemów społecznych.

PREMIERA 19.02.2021 godz. 18.30
Następne spektakle 20.02.2021 o godz. 18.30
21.02.2021 o godz. 18.00 oraz 20 i 21 marca o godz. 18.30

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy
Plac Defilad 1 (PKiN)
Warszawa

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi