Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

KRYM w Teatrze Ósmego Dnia

patronat TerazTeraz
powrót
KRYM w Teatrze Ósmego Dnia
Sztuka Nowa prezentuje

12 listopada 2017 r. zapraszamy do Teatru Ósmego Dnia na premierę spektaklu pt. "KRYM" Stowarzyszenia Sztuka Nowa. Patronat TerazTeatr.pl

Ten spektakl nie jest o Krymie. Ten spektakl nie jest o tym, co obecnie kojarzy się z tym miejscem. Ten spektakl nie jest o wojnie. Ten spektakl nie jest o polityce. Ten spektakl nie jest o dwóch (albo wielu) skonfliktowanych narodach. Ten spektakl nie jest o Ukrainie, o Rosji ani o Tatarach Krymskich. W tym spektaklu nie ma Putina. Ten spektakl nie zostanie anektowany. W tym spektaklu słowo Krym nie będzie używane. Ten spektakl nie jest manifestem. Ten spektakl nie jest deklaracją.

Sztuka polityczna zazwyczaj ma tendencję do zaniedbywania piękna. Jego wartość zostaje niedoszacowana, bo postrzegana jest jako zbędny luksus w świecie potrzebującym poważnego komentarza politycznego. Czy można mówić o różach kiedy za oknem wybuchają bomby?

Ten spektakl organizuje pustka i dynamika tęsknoty, która się z nią wiążę. Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy? I czy próba tworzenia takich “kopii” ma w ogóle jakikolwiek sens? Jak wypowiedzieć niewypowiedziane? Czy jednostkowe doświadczenie piękna może promieniować na życie innych osób?

Stowarzyszenie Sztuka Nowa (Warszawa, Polska) to kolektyw artystyczny poruszający się w obszarach performansu, tańca i działań społecznych. Od 10 lat pracuje nad przekraczaniem granic teatru fizycznego, skupia się na odkrywaniu i badaniu nowych form ekspresji. Do swoich działań artystycznych zaprasza profesjonalistów i amatorów teatru z różnych grup społecznych. Kolektyw Sztuka Nowa to zespół składający się z członkiń i członków Stowarzyszenia Sztuka Nowa prowadzony przez Dawida Żakowskiego.
Centrum Lubelska 30/32 to zrzeszenie 4 organizacji kulturalnych działających w kamienicy przy Lubelskiej 30/32 na warszawskiej Pradze. W jej skład wchodzą: Komuna/Warszawa, Stowarzyszenie Pedagogów Teatru, Studium Teatralne S/T i Stowarzyszenie Sztuka Nowa.

Szczegóły:
KRYM
Reżyseria, koncepcja, wykonanie: Vera Popova, Maciej Tomaszewski, Gosia Trajkowska
Wideo / projekcje: Kuba Matuszczak
Muzyka: Zoi Michailova
Scenografia: Piotr Szczygielski
Kurator programu Debiuty TF: Dawid Żakowski
Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Teatr Ósmego Dnia
Czas trwania: 60 minut
Premiera: 12 listopada 2017

12.11.2017, niedziela, godz. 19.00
Miejsce: Teatr Ósmego Dnia,
ul. Ratajczaka 44, Poznań

komentarze
comments powered by Disqus
aktualności

więcej

partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi