Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Księga Rodzaju Polskiego PREMIERA

powrót
Księga Rodzaju Polskiego PREMIERA

19 tycznia 2019 r. zapraszamy na premierę widowiska Teatru Pijana Sypialnia pt. "Księga Rodzaju Polskiego", która odbędzie się w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie.

Spektakl, to opowieść o Polakach, którzy stają się bohaterami biblijnych ksiąg. Zaczynamy od początku. Oto Bóg stworzył Adama Polaka i Ewę Polkę, pierwszych ludzi. Zostają wygnani z raju na wieczną tułaczkę po Polsce. Muszą zmierzyć się z pierwszą chorobą, z pierwszą miłością, z pierwszym rodzicielstwem i pierwszą śmiercią. W tej historii anioły w kwiecistych skrzydłach są Polakami i Diabeł jest Polakiem. Maria jest Polką. Chrystus jest z Polski i Polacy go ukrzyżują.
Dlaczego dzisiaj wierszyk „Kto Ty jesteś? Polak mały” brzmi podejrzanie? Czy przeoczyliśmy jakiś kluczowy moment, w którym na zawsze straciliśmy szansę na zbudowanie społeczeństwa zgodnego i otwartego? Nie dogadujemy się. A za chwilę pójdzie na noże.

Pierwszy człowiek był Polakiem
Sławek Narloch, reżyser widowiska: Wyobraźmy sobie sytuację, że przestajemy już gadać o Polsce. Sytuację, w której wszystko w tym temacie już ustalono i domknięto, i Polska po prostu Jest. Ten spektakl ma taką ambicję. Raz na zawsze rozprawić się z tematem i nazwać sprawę, zaprowadzić spokój w głowach i słownikach, poukładać pojęcia. Żeby tego dokonać opowiemy historię Polaków od samego początku, od stworzenia świata.
„Księga Rodzaju Polskiego” to monumentalne widowisko muzyczne z udziałem stu wykonawców: aktorów i zespołu wokalnego Teatru Pijana Sypialnia, Filharmonii Pijanej Sypialni oraz tancerzy zespołu Woda na młyn. To druga odsłona Trylogii Młodej Polski, zapoczątkowanej widowiskiem „Wesele”, którą Pijana Sypialnia zrealizowała dwa lata temu. To największy offowy projekt teatralny w kraju.

Widowisko inspirowane jest „Betlejem polskim” Lucjana Rydla, który był pierwowzorem postaci Pana Młodego z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. W warstwie muzycznej usłyszymy pieśni i utwory orkiestrowe Mieczysława Karłowicza oraz pastorałki i piosenki ludowe w opracowaniu Daniela Zielińskiego.

Premiera w sobotę 19 stycznia w nowoczesnej sali widowiskowej Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ulicy Głębockiej 66. Spektakle o godzinie 17:00 i 20:00. Spektakl dla widzów w wieku 16+.

Szczegóły:
19 STYCZNIA 2019 godz. 17:00
19 STYCZNIA 2019 godz. 20:00
TEATR PIJANA SYPIALNIA
K S I Ę G A R O D Z A J U P O L S K I E G O
PREMIERA WIDOWISKA
BIAŁOŁĘCKI OŚRODEK KULTURY
SALA WIDOWISKOWA
UL. GŁĘBOCKA 66
Warszawa

TWÓRCY WIDOWISKA
Scenariusz, ruch sceniczny, reżyseria: Sławomir Narloch
Muzyka, przygotowanie wokalne: Daniel Zieliński
Choreografia: Blanka Miętkiewicz, Mariusz Żwierko
Występują:
Aktorzy Teatr Pijana Sypialnia
Zespół Wokalny Pijanej Sypialni
Filharmonia Pijanej Sypialni
Zespół taneczny Woda na Młyn
Spektakl dla widzów 16+

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi