Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Labirynt PREMIERA na scenie STU

powrót
Labirynt PREMIERA na scenie STU

19 lutego 2023 r. zapraszamy do STU na najnowszą premierę - "LABIRYNT. 13 BAJEK DLA DOROSŁYCH" w adaptacji i reżyserii Krzysztofa Jasińskiego na podstawie książki Michaela Endego „Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt” z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza.

Michael Ende (1929 – 1995), niemiecki autor powieści z gatunku fantasy, z których największym powodzeniem cieszyły się zekranizowane Momo i Niekończąca się historia. Pisząc Zwierciadło w zwierciadle. Labirynt raczej nie przewidywał, że Krzysztof Jasiński dokona adaptacji jego prozy i wystawi ją na scenie STU, ale stało się... Labirynt zaistniał w teatralnej przestrzeni, która sama w sobie jest labiryntem, w którym za każdym zakrętem możemy spotkać Anioła albo Diabła, Króla i Królową, Pannę Młodą, Kozła i Sztukmistrza, a przede wszystkim Wędrowca, który musi przejść kolejne wtajemniczenia, żeby dotrzeć do środka Labiryntu, do jego istoty. Aby tego dokonać powinien zaznać szczęścia. Bo tylko szczęśliwy może dotrzeć do celu i tylko szczęśliwy może się z Labiryntu wydostać. Czy to w ogóle jest możliwe? Odpowiedź czeka w Labiryncie na Alejach Krasińskiego. Do zobaczenia.

W obsadzie spektaklu zobaczą Państwo m.in. Karola Bernackiego, Roberta Koszuckiego , Andrzeja Roga , Beatę Rybotycką, Marię Tyszkiewicz, Marcina Zacharzewskiego.

Najbliższe spektakle:
18 lutego – LABIRYNT. 13 BAJEK DLA DOROSŁYCH godz. 19.00 - spektakl przedpremierowy
19 lutego – LABIRYNT. 13 BAJEK DLA DOROSŁYCH godz. 18.00 - premiera

Teatr Scena STU
Kraków

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi