Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Laureaci 17. Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

powrót
Laureaci 17. Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury

25 września 2023 r. w siedzibie Mazowieckiego Teatru Muzycznego (MTM) im. Jana Kiepury w Warszawie odbyła się gala wręczenia 17. Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. Nagrodę specjalną za całokształt pracy artystycznej otrzymał wieloletni dyrektor Opery Krakowskiej Bogusław Nowak.

"Na ten dzień z niecierpliwością oczekiwało całe środowisko oraz entuzjaści teatrów muzycznych i operowych" - czytamy w informacji przesłanej PAP przez Ewę Kacprzak-Krzysik z MTM. Jak dodała nagrody przyznano w szesnastu kategoriach konkursowych.

Za "najlepszy spektakl" nagrodę nagrodę ex aequo otrzymały spektakle: "Dydona i Eneasz", zgłoszony przez Warszawską Operę Kameralną oraz spektakl "Turandot", zgłoszony przez Operę Krakowską.

W kategorii "Najlepszy spektakl dla młodego widza" nagrodę otrzymał musical "Matylda", zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie i Teatr Kameralny w Bydgoszczy

"Najlepszym reżyserem" została Karolina Sofulak, zgłoszona przez Teatr Wielki im. St. Moniuszki w Poznaniu.

Laur w kategorii "Najlepszy dyrygent" otrzymał Martin Leginus, zgłoszony przez Teatr Wielki im. St. Moniuszki w Poznaniu.

W kategorii "najlepsza scenografia" nagrodę przyznano Damianowi Styrnie, zgłoszonemu przez Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Za "Najlepsze kostiumy" nagrodzono Dorotę Sabak-Ciołkosz, zgłoszoną przez Teatr Rozrywki w Chorzowie.

Laur za "najlepszą choreografię" otrzymali Jarosław Staniek i Katarzyna Zielonka, zgłoszeni przez Teatr Rozrywki w Chorzowie.

W kategorii "Najlepszy plakat teatralno–muzyczny" nagrodę otrzymali Adam Żebrowski i Tomasz Lazar, zgłoszeni przez Operę na Zamku w Szczecinie.

"Najlepszą śpiewaczką operową" uznano Ewa Tracz, zgłoszoną przez Operę na Zamku w Szczecinie.

W kategorii "Najlepszy śpiewak operowy" nagrodę otrzymał Łukasz Goliński, zgłoszony przez Operę na Zamku w Szczecinie.

Nagrodę dla "najlepszej wokalistki musicalowej" przyznano Natalii Kujawie, zgłoszonej przez Teatr Syrena w Warszawie.

W kategorii "Najlepszy wokalista musicalowy" nagrodę otrzymał Przemysław Glapiński, zgłoszony przez Teatr Syrena w Warszawie.

Laur w kategorii "najlepsza tancerka (klasyka)" przyznano Mai Kageyamie, zgłoszonej przez Polski Balet Narodowy.

Nagroda w kategorii "najlepszy tancerz (klasyka)" przypadła Kristofowi Szabo, zgłoszonemu przez Polski Balet Narodowy.

W kategorii "najlepsza tancerka (pozostałe formy taneczne)" nagrodę otrzymała Grażyna Śródecka, zgłoszona przez Teatr Wielki im. St. Moniuszki w Poznaniu.

Laur w kategorii "najlepszy tancerz (pozostałe formy taneczne)" przyznano Andrzejowi Malinowskiemu, zgłoszonemu przez Operę Wrocławską.

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury są jedynymi w Polsce nagrodami dla teatralnego środowiska muzycznego. Od 2007 r. przyznaje je kapituła powołana przez dyrektora MTM im. Jana Kiepury w Warszawie.

W konkursie może wziąć udział każdy spektakl muzyczny, artysta, wykonawca i inny twórca zgłoszony przez dyrektora jednego z polskich teatrów muzycznych oraz polskich teatrów, posiadających w repertuarze wydarzenia muzyczne, działających na terenie Polski.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi