Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Ławeczka w słońcu w PROMie Kultury

powrót
Ławeczka w słońcu w PROMie Kultury

2 czerwca 2021 r. zapraszamy na premierę spektaklu „Ławeczka w słońcu” do PROMU Kultury na Saskiej Kępie w Warszawie. W obsadzie: Grażyna Barszczewska, Sylwester Maciejewski, Wojciech Wysocki. Wydarzenie można obejrzeć "na żywo" oraz online.

„Ławeczka w słońcu” Rona Clarka w tłumaczeniu Bogusławy Plisz-Góral rozgrywa się w pensjonacie dla seniorów, ale nie ma nic wspólnego z lirycznym podsumowaniem egzystencji. Przeciwnie – jest obfitującą w zabawne puenty, radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania
Polska prapremiera przeboju amerbykańskiej sceny teatralnej odbędzie ise już 2 czerwca 2021 r. Autor sztuki współpracujący z Melem Brooksem zaprasza na spotkanie z trojgiem zabawnych postaci.

Dwóch tetryków – co się czubią, ale lubią – regularnie przesiaduje na ławeczce w uroczym parku. I choć różni ich niemal wszystko, to łączy wieloletnia przyjaźń. Szorstkie relacje Harolda i Alfreda są źródłem przekomicznych scen i zabawnych puent. Jeden to rozmemłany księgowy, który na wszystko narzeka, drugi – podstarzały lowelas kochający życie. Obaj marzą, by jakiś promyk słońca odmienił ich los, więc kiedy pewnego dnia na ławeczkę przysiada się Adrienne, w facetów wstępuje nowy duch. Podobnie jak w innych pensjonariuszy domu seniora „Ogród w Dolinie” (bez ogrodu i bez doliny zresztą), bo Adrienne tryska energią i pomysłami, wprowadza ożywczy ferment i burzy skostniały system. Czy zostanie z nimi na dłużej?


Ławeczka w słońcu_Teatr Skene Warszawa zwiastun.mov from Fundacja Skene Pro Arte on Vimeo

Ta serdeczna komedia z happy endem jest radosną opowieścią o życiu i sposobach jego smakowania. W naszym przedstawieniu z humorem i wdziękiem życie smakują: Grażyna Barszczewska, Sylwester Maciejewski i Wojciech Wysocki.

Szczegóły:
Ławeczka w słońcu - Ron Clark
przekład Bogusława Plisz-Góral
Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz
Muzyka: Jacek Zamecki
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Gabrat-Szymańska
Choreografia: Janja Lesar i Krzysztof Hulboj
Producenci: Łukasz Niezgoda, Ewa Rączy
Producent wykonawczy: Joanna Wysocka

Obsada:
Grażyna Barszczewska w roli Adrienne
Sylwester Maciejewski w roli Harolda
Wojciech Wysocki w roli Alfreda

2.06.2021(środa)
17:30 i 20:00 Teatr Kępa: „Ławeczka w słońcu” Ron Clark – PREMIERA
Spektakl Teatru Skene Warszawa

BILETY:
na miejscu – 50 zł
online – 25 zł

PROM Kultury
03-973 Warszawa
Ul. Brukselska 23

Spektakl dofinansowany ze środków Funduszu Wsparcia Kultury

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi