Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Legendy warszawskich premiera w Syrenie

powrót
Legendy warszawskich premiera w Syrenie

4 czerwca 2021 r. w Teatrze Syrena odbędzie się premiera "Legend warszawskich”. Spektakl w reż. Joanny Drozdy opowiada o Warszawie za pomocą piosenek, monologów, scen, numerów i skeczy.oże sugerować coś odwrotnego, jest to propozycja dla dorosłych widzów.

„Legendy warszawskie” to wspólne przedsięwzięcie Teatru WARSawy oraz Teatru Syrena, gdzie 4 czerwca o godz. 19 odbędzie się premiera przedstawienia (kolejny pokaz – 5 czerwca o godz. 19). Spotkanie teatrów o takich nazwach musiało się tym skończyć – powstał spektakl o współczesnej i dawnej Warszawie, a legendy są tu tylko pretekstem do opowieści o mieście i jego mieszkańcach. Przedstawienie ma formułę komediowego programu teatralnego, składającego się z piosenek i scen. W tej formie Syrena opowiadała o rzeczywistości przez większość swojej historii – od powstania w 1945 roku, aż do lat dziewięćdziesiątych XX w. Teraz powraca do tej formuły.

- Złapałam za antologię legend wydaną przez Muzeum Warszawy i okazało się, że archetypy wciąż się powtarzają: bazyliszki są zapatrzone w swoje odbicia, spacerujące kaczym chodem księżniczki są całe w złocie, syreni śpiew uwodzi na niejednym Tik-Toku, a co druga dieta ma już legendarne wyniki. Nadałam nowy sens niektórym legendom, kilka wymyśliłam, a jedną zainscenizowałam w konwencji brazylijskiej telenoweli – opowiada reżyserka Joanna Drozda.W czasie pandemicznego zamknięcia teatrów „Legendy warszawskie” były pokazywane na platformie VOD Teatru Syrena i doczekały się pierwszych recenzji. „Sceniczne widowisko w reżyserii Joanny Drozdy łączy w sobie pikantny kabaret z pantomimą, recitalem i stand-upem (…). Ogląda się to lekko i z niezobowiązującą przyjemnością” – pisał Michał Centkowski w „Newsweeku”.Sceniczna premiera będzie wzbogacona o nowe numery, sceny i piosenki. Spektakl powstał w ramach projektu Społeczna Scena Debiutów, który realizuje Teatr WARSawy – producent „Legend warszawskich”.

Obsada i twórcy „Legend warszawskich”:
Twórcy:
Joanna Drozda (reżyseria, scenariusz i kostiumy)
Michał Wybieralski (dramaturgia i współpraca scenariuszowa)
Michał Aftyka (muzyka – debiut teatralny)
Anna Macugowska (scenografia – debiut teatralny)
Gustaw Trzciński (reżyseria światła)
Aleksandra Tomaszewicz (charakteryzacja)
Tomasz Filipczak (przygotowanie wokalne)
Aleksandra Ślązak (produkcja), Marta Skoczek (inspicjentka)
Obsada: Filip Cembala, Przemysław Glapiński, Marek Grabiniok, Magdalena Placek-Boryń/Beatrycze Łukaszewska, Agnieszka Rose, Anna Terpiłowska

PREMIERA: 4.06.2021
Teatr Syrena

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi