Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Legendy warszawskie online

powrót
Legendy warszawskie online

Teatr Lalka rozpoczął cykl siedmiu najpiękniejszych legend warszawskich Artura Oppmana. „Legendy warszawskie czyli baśniowe dzieje miasta” to lalkowe przedstawienia internetowe adresowane do dzieci i dorosłych... dzieci. Pierwszy odcinek opowiada legendę o syrence warszawskiej. Zapraszamy!

Warszawa to miasto legend! Któż nie słyszał o straszliwym Bazyliszku, który czychał w piwnicy na Starym Mieście albo o złotej kaczce? Któż nie zna cudownej syreny, która wciąż mieszka w Wiśle?
Aktorzy, ożywiając lalki - przedmioty codziennego użutku, przypomną nasycone cudownością opowieści po części prawdziwe, po części zmyślone. Ich autor, Artur Oppman, “dzięki prostocie i melodyjności języka uczynił bajkę dla dzieci swoistym dziełem sztuki”. Rodzime i bliskie sercu baśnie napisane są piękną polszczyzną. Pomogą dzieciom z klas podstawowych i ich nauczycielom zachwycić się językiem i sposobem narracji.
Przedstawienia zachęcą również do mądrej i twórczej zabawy w teatr oraz do zgłębiania historii Polski i Warszawy. Wykorzystane w spektaklach proste materiały i formy posłużą do wykonania przez widzów teatrzyku w domowych lub w szkolnych warunkach - zgodnie ze wskazówkami warsztatowymi danymi im przez aktorów.

Przedstawienia (Syrena, Kościół Panny Marii, Bazyliszek, Chrystus Cudowny u Fary, Zbójcy, Biała dama, Złota kaczka). Kolejne odcinki już we wrześniu i październiku.

ODCINEK 1.
SYRENA
Adaptacja i reżyseria Jarosław Kilian
Scenografia i lalki: Martyna Kander
Muzyka: Grzegorz Turnau
W obsadzie: Bartosz Budny, Rafał Derkacz, Olga Ryl-Krystianowska.
Teatr Lalka w Warszawie

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura w sieci.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi