Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Legendy warszawskie premiera sceniczna w Syrenie

powrót
Legendy warszawskie premiera sceniczna w Syrenie

4 czerwca 2021 r. zapraszamy na premierę sceniczną „Legend warszawskich” w Teatrze Syrena. Spektakl w reżyserii Joanny Drozdy to lekka propozycja składająca się z autorskich wersji legend, premierowych piosenek, monologów, numerów i skeczy napisanych, by rozweselić umęczoną pandemią publiczności.Kolejny pokaz – 5 czerwca.

W ten sposób powracamy do wystawiania programów teatralnych, w których z powodzeniem specjalizowaliśmy się przez dekady. Tematem tego programu jest sama Warszawa – to o niej są kolejne sceny, numery, monologi i piosenki. Legendarne postaci – jak Wars, Sawa, Syrenka i Bazyliszek – służą twórcom przedstawienia do opowieści o mieście i jego mieszkańcach. W spektaklu pojawią się również persony całkiem realne, jak zmarły niedawno Czarny Roman – niebieski ptak, bezdomny, którego przez lata spotykaliśmy w okolicach Chmielnej i Nowego Światu. Spektakl jest adresowany do widzów powyżej 16 roku życia, a znajomość oryginalnych legend zdecydowanie nie jest wymagana.- Czy istnieje współczesna mitologia? Gdzie się podziały pogańskie, dzikie stwory? Czy już tylko bóg jedyny ostał się w Warszawie? - pyta reżyserka Joanna Drozda. I opowiada: - Złapałam za antologię legend wydaną przez Muzeum Warszawy i okazało się, że archetypy wciąż się
powtarzają: bazyliszki są zapatrzone w swoje odbicia, spacerujące kaczym chodem księżniczki są całe w złocie, syreni śpiew uwodzi na niejednym Tik-Toku, a co druga dieta ma już legendarne wyniki. Nadałam nowy sens niektórym legendom, kilka wymyśliłam, a jedną zainscenizowałam w konwencji brazylijskiej telenoweli.Sceniczna premiera przedstawienia będzie wzbogacona o nowe numery, sceny i piosenki. Spektakl powstał w ramach projektu Społeczna Scena Debiutów, który realizuje Teatr WARSawy – producent „Legend warszawskich”.Szczegóły:
twórcy „Legend warszawskich”:
Joanna Drozda (reżyseria, scenariusz i kostiumu), Michał Wybieralski (dramaturgia i współpraca scenariuszowa), Michał Aftyka (muzyka – debiut teatralny), Anna Macugowska (scenografia – debiut teatralny), Gustaw Trzciński (reżyseria światła), Aleksandra Ślązak (produkcja), Marta Skoczek (inspicjentka).

Obsada: Filip Cembala, Przemysław Glapiński, Marek Grabiniok, Magdalena Placek-Boryń/Beatrycze Łukaszewska, Agnieszka Rose, Anna Terpiłowska
Twórcy: Joanna Drozda (reżyseria, scenariusz i kostiumu), Michał Wybieralski (dramaturgia i współpraca scenariuszowa), Michał Aftyka (muzyka – debiut teatralny), Anna Macugowska (scenografia – debiut teatralny), Gustaw Trzciński (reżyseria światła), Aleksandra Ślązak (produkcja), Marta Skoczek (inspicjentka).

PREMIERA sceniczna 4. czerwca 2021 godz. 19:00
Teatr Syrena w Warszawie

Zapraszamy!

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi