Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie

patronat TerazTeraz
powrót
Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie
3. Letnia Scena Teatralna

We wrześniu Wyszków znów zamieni się w wielką scenę dla niezależnego teatru. 4. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie to z jednej strony kontynuacja dotychczasowych założeń festiwalu, czyli prezentacja nietuzinkowych spektakli teatralnych, występów kabaretowych i muzycznych, a z drugiej: nowości, zmiany i niespodzianki. Patronat nad imprezą objął portal TerazTeatr.pl

Trwający od 23 do 25 września 2016 r. festiwal się rozrasta. W Wyszkowie da o sobie znać w kilku miejscach - w Starym Browarze, przy Restauracji Wyszkowianka i w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Wciąż jeszcze można się zgłosić – do końca czerwca organizatorzy czekają na propozycje występów pod adresem letniascenateatralna@gmail.com.

Tegoroczną nowością będzie tzw. otwarta scena. Podczas festiwalu każdy chętny będzie mógł się zaprezentować - nawet z krótką formą. Jest więc szansa, żeby mieszkańcy Wyszkowa i okolic pokazali innym swoje talenty artystyczne.

Wśród atrakcji towarzyszących festiwalowi znajdzie się też konkurs na recenzję teatralną skierowany do młodzieży. W ramach przeglądu odbędzie się szereg warsztatów artystycznych - m.in. z krytyki artystycznej oraz warsztaty z improwizacji. Wstęp na wszystkie festiwalowe wydarzenia jest wolny.

Zapraszamy na relację wideo z poprzedniej edycji festiwalu Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie.


Ogólnopolski festiwal Letnia Scena Teatralna w Wyszkowie łączy ze sobą nieformalne i niezależne zespoły teatralne, młodych i doświadczonych artystów, zaangażowanych twórców-amatorów i profesjonalistów. Wyszkowski przegląd teatrów i kabaretów nie ma formy konkursu, jest za to przestrzeń do integracji i rozmowy o sztuce.

Podczas poprzednich edycji festiwalu zagrali m.in. grupa improwizacyjna Dźwięk Dż, Kabaret 7 minut Po, Obustronni Ludzie, Marek Grabie, Teatr Parabuch, Kompania Teatralna Mamro czy Artur Gotz. Współorganizatorem festiwalu jest Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”.

Projekt dofinasowany jest z dotacji od Burmistrza Wyszkowa oraz ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My.

Szczegóły:
23 do 25 września 2016 r - Wyszków
4. edycja Letniej Sceny Teatralnej w Wyszkowie

Więcej już wkrótce

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi