Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Licencja na Lirykę - premierowy recital

powrót
Licencja na Lirykę - premierowy recital

LICENCJA NA LIRYKĘ – recital Jacka Bończyka będzie miał swoją premierę 10 grudnia 2022 na Scenie 61 przy ul. Jaracza 2 w Warszawie. Artysta zaprasza na spotkanie z męską poezją, podczas którego śpiewać będzie najpiękniejsze utwory Juliana Tuwima, Edwarda Stachury, Jacka Kaczmarskiego, Stanisława Staszewskiego, Grzegorza Ciechowskiego oraz kilka utworów autorskich.

Jacek Bończyk, aktor, autor tekstów i reżyser spektakli muzycznych, wielokrotnie nagradzany i doceniany za świetne wykonania dzieł wybitnych twórców piosenki – przedstawia swój nowy program na deskach teatru Ateneum. Wielbiciele dobrej piosenki, usłyszą m.in. „Grande valse brillante”, „Tomaszów”, „Celinę”, „Tango Triste”, „Muchę w szklance lemoniady”, „Między nami”
i „Nie pytaj o Polskę”.

Wystąpi z zespołem w składzie: Jacek Bończyk – śpiew, gitara klasyczna, gitara elektryczna, Konrad Wantrych – instrumenty klawiszowe oraz Wojciech Gumiński – kontrabas, gitara basowa, Moog.

To nie pierwszy recital Jacka Bończyka w ATENEUM. w 2018 miała miejsce premiera „ABSOLUTNIE, czyli Bończyk śpiewa Młynarskiego “- program, na który składały się mistrzowskie utwory geniusza polskiej piosenki.

Sam Wojciech Młynarski tak pisał o artyście: "Jacek Bończyk posiada wyjątkowe predyspozycje do zajmowania się piosenką aktorską. Po pierwsze jest utalentowany. Po drugie ma gruntowne przygotowanie zawodowe, jest dobrym aktorem dramatycznym. Po trzecie jest muzykalny i po czwarte wreszcie – posiadł w znacznej mierze umiejętność najtrudniejszą połączenia tego wszystkiego w sceniczny skrót. Bo piosenka aktorska bazuje na owym skrócie, jest tym rodzajem teatru, gdzie wszystko dzieje się szybko, na zagranie całej roli przypada nie więcej niż trzy minuty."

Kolejne spektakle "Licencji na lirykę odbędą się w Teatrze ATENEUM 11 grudnia 2022 oraz 14 i 15 stycznia 2023.

Szczegóły i bilety dostępne na TerazTeatr.pl: https://www.terazteatr.pl/teatry/teatr-ateneum,repertuar,wszystkie,330#repertuar

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi