Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

List protestacyjny ws. odwołania Moniki Strzępki

powrót
List protestacyjny ws. odwołania Moniki Strzępki

Prezentujemy pełną treść listu protestacyjnego ws. odwołania Moniki Strzępki ze stanowiska dyrektorki Teatru Dramatycznego w Warszawie.

Twórcy związani z Komuną Warszawa, Nowym Teatrem i Teatrem Powszechnym w Warszawie wystosowali list protestacyjny w związku z unieważnieniem przez wojewodę mazowieckiego zarządzenia powołującego Monikę Strzępkę na dyrektorkę Teatru Dramatycznego.

Nasz zdecydowany sprzeciw i najgłębsze obrzydzenie budzą argumenty użyte w „Rozstrzygnięciu nadzorczym o odwołaniu Moniki Strzępki ze stanowiska dyrektorki Teatru Dramatycznego” i podważeniu całej procedury konkursowej. Tekst „Rozstrzygnięcia” jest jak kałasznikow wymierzony w wolność polskiej kultury, jej krytyczny aspekt i społeczne wartości. Gloryfikuje ultrakonserwatywną i skrajnie prawicową wizję świata, w której nie ma miejsca dla społeczności LGBTQ+, dla feministek i wszystkich tych, którzy się z nią nie zgadzają i w niej nie mieszczą. Uważamy, że Pan Wojewoda przekroczył w uzasadnieniu urzędnicze uprawnienia dopuszczając się cenzury i aktu dyskryminacji. 

Wyrażając solidarność z Moniką Strzępką i jej współpracownicami i współpracownikami oczekujemy stanowczych działań i wspieramy w nich Pana Prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Będziemy bacznie śledzić przebieg rozprawy w Sądzie Administracyjnym, zdając sobie sprawę, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy Teatr Dramatyczny – potężna i istotna instytucja kultury – będzie działał w stanie zawieszenia, niedecyzyjności i rozpadu. 

Lista strat kultury za rządów PiS powiększa się.

Komuna Warszawa
Nowy Teatr w Warszawie
Teatr Powszechny w Warszawie

Protest wobec odwołania Moniki Strzępki ze stanowiska dyrektorki Teatru Dramatycznego - petycja - podpisz jeśli się zgadzasz:

https://secure.avaaz.org/community_petitions/pl/wojewoda_mazowiecki_konstanty_radziwill_protest_wobec_odwolania_moniki_strzepki_ze_stanowiska_dyrektorki_teatru_dramatycznego_2/?cGRcntb&utm_source=sharetools&utm_medium=copy&utm_campaign=petition-1658345-protest_wobec_odwolania_moniki_strzepki_ze_stanowiska_dyrektorki_teatru_dramatycznego&utm_term=cGRcntb%2Bpl

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi