Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

List z tamtego świata - Teatr Telewizji PREMIERA 7.01

powrót
List z tamtego świata - Teatr Telewizji PREMIERA 7.01

7 stycznia 2019 r. zapraszamy na pierwszą premierę Teatru Telewizji w 2019 r. - będzie to spektakl Anny Wieczur-Bluszcz "List z tamtego świata" zrealizowany na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego. Występują: Krzysztof Dracz, Przemysław Bluszcz, Wojciech Wysocki.

Pełna humoru historia o rodzinie Mościrzeckich, którzy w 1936 roku zjeżdżają do dworku w Przypłociu, by odczytać odnaleziony po latach testament ich przodka. Każdy z członków rodu znajduje się w innej sytuacji życiowej i materialnej. Są wśród nich przedstawiciele różnych pokoleń i zawodów. Wielu z nich liczy na miliony odziedziczone w spadku. Ich nadzieje skutecznie podsyca administrator majątku nestora rodu Wojciecha Mościrzeckiego – Adam Dziurawiec. Poczynaniom potomków, z wiszącego na ścianie portretu, przygląda się sam testator – rejent Mościrzecki.

„List z tamtego świata” to opowieść o tym, że nie pieniądze uszczęśliwiają i czynią nasze życie lepszym i pełniejszym, ale relacje z innymi ludźmi.

Szczegóły:
Autor: Kornel Makuszyński
Scenariusz i reżyseria: Anna Wieczur-Bluszcz
Zdjęcia: Maciej Majchrzak
Scenografia: Ewa Gdowiok
Kostiumy: Monika Nyckowska
Muzyka: Patryk Zakrocki
Obsada: Wojciech Wysocki, Joanna Jeżewska, Beata Fido, Monika Pikuła, Jarosław Gajewski, Jakub Sasak, Filip Kosior, Krzysztof Dracz, Przemysław Bluszcz, Paweł Szczesny, Franciszek Kalinowski, Jakub Hojda

PREMIERA: 7.01.2019, TVP1, godz. 21:00

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi