Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Lśnienie na żywo!

powrót
Lśnienie na żywo!
Kultowy tekst Stephena Kinga

18 i 19 lutego 2017 zapraszamy do Teatru Na Plaży na Lśnienie” wg. Stevena Kinga – połączenie słuchowiska radiowego, inscenizowanego czytania i spektaklu teatralnego z muzyką na żywo. Wystąpią: Adama Woronowicz oraz Marta Żmuda-Trzebiatowska.

„Lśnienie” Stephena Kinga to horror wszechczasów. To przenikliwe studium szaleństwa, które prowadzi do okrucieństwa i przemocy. Jack Torrance, były nauczyciel i marzący o sławie pisarz, popada w obłęd w odciętym od świata hotelu, w którym pracuje jako zimowy dozorca. Walkę ze złymi siłami podejmuje jego syn – Danny, który obdarzony jest telepatycznymi zdolnościami.

W 2016 roku Audioteka zrealizowała wielkie słuchowisko na podstawie „Lśnienia”. W Sopocie na scenie Teatru na Plaży, po raz pierwszy od wydania słuchowiska, widzowie będą mogli zobaczyć inscenizację teatralną na jego podstawie, w której udział wezmą Adam Woronowicz jako Jack Torrance, Marta Żmuda Trzebiatowska jako Wendy Torrance, Bernard Lewandowski jako Danny Torrance, Mariusz Bonaszewski jako Hallorann, Krzysztof Gordon jako Ullman, Kamil Kula jako Grady oraz Krzysztof Gosztyła jako Narrator.

Muzykę na żywo w trakcie spektaklu wykonywać będzie Krzysztof Ścierański, a dźwiękowe efekty specjalne wykona Kamil Sajewicz. Oprawę wizualną zapewni zaś uznany multimedialny artysta Robert Sochacki.
Scenariusz i reżyseria Janusz Kukuła

Podczas całego wydarzenia będzie można również zakupić pełne, dwupłytowe wydanie audiobooka „Lśnienie”

Szczegóły:
18.02 | godz. 17.30
19.02 | godz. 17.30
Czas trwania: ok. 1 godz. 30 min (bez przerw)
Teatr na Plaży
al. Franciszka Mamuszki 2,
81-718 Sopot

Jak do nas trafić:
Teatr na Plaży zlokalizowany jest przy biegnącej przy samej plaży alei Franiszka Mamuszki 2, w Parku Północnym, około 50 metrów po lewej stronie od Grand Hotelu. W foyer teatru znajduje się Klub Atelier, do którego zapraszamy na ciepłe i zimne napoje.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi