Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Ludzie inteligentni - spektakl na VOD

powrót
Ludzie inteligentni - spektakl na VOD

Już 8 marca 2021 r. zapraszamy na premierę online spektaklu „Ludzie inteligentni” w reżyserii Olafa Lubaszenki. Produkcja Spektaklove. Występują: Renata Dancewicz, Paulina Holtz, Iza Kuna, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski, Bartłomiej Topa.

Dzień Kobiet w dobrym towarzystwie i z humorem! Olaf Lubaszenko wyreżyserował przewrotną komedię będącą połączeniem interesujących rozważań o relacjach międzyludzkich i inteligentnego humoru. Spektaklove otwiera właśnie przestrzeń online - 8 marca zatem premiera VOD i „Ludzie inteligentni” w obsadzie Renata Dancewicz, Paulina Holtz, Iza Kuna, Szymon Bobrowski. Rafał Królikowski, Bartłomiej Topa.

Jak pokazują bohaterowie sztuki „Ludzie Inteligentni” nie ma nudnych związków, są tylko mało kreatywni partnerzy. Na szczęście bohaterowie sztuki Fayeta to ludzie inteligentni. Kiedy ich związek wkracza w nieciekawą fazę dojrzałej harmonii, potrafią znaleźć sposób na wyjście z impasu.

Po 15 latach wspólnego życia zapada decyzja o rozstaniu. Jego decyzja. Co na to Ona? Zgadza się. Zaskoczenie i podejrzliwość… Przyjaciele mnożą teorie i domysły. Może ona go zdradza? Może oni wszyscy zdradzają? Wnioski, do których dochodzą inteligentni ludzie oddalają ich coraz bardziej od sedna. Czyli od prawdziwych uczuć. Trzy pary rywalizują w konkurencji “kto najlepiej wytłumaczy rozstanie”. To niebezpieczna gra, która doprowadza do absurdalnych sytuacji, szeregu komicznych nieporozumień i manipulacji. Jak w reakcji łańcuchowej, kryzys jednego związku wywołuje kolejny… A konflikty bohaterów wywołują lawinę śmiechu.

Spektakl „Ludzie inteligentni” zrealizowany przez Tito Productions to świetnie napisane dialogi – efekt wnikliwej obserwacji autora tekstu, francuskiego dramatopisarza i reżysera, Marca Fayeta.

Olaf Lubaszenko do spektaklu dodał trochę ironii, którą niewątpliwie posiada. Tytuł brzmi nieco prowokacyjnie, a nawet ironicznie. Z pewnością można go interpretować na wiele sposobów. W spektaklu mówimy o tym jak brak zaufania, czy też jakaś myśl, może zawirusować życie. Również dobrym tytułem dla tego spektaklu z pewnością byłaby „Wątpliwość”, gdyż to ona rozprzestrzenia się jak wirus komputerowy – komentuje Olaf Lubaszenko, reżyser spektaklu „Ludzie inteligentni”.

Siła tekstu Fayeta leży w jego autentyczności. Groteskowość sytuacji bawi tym bardziej, im mocniej bohaterowie tracą kontrolę i zapętlają się w przeintelektualizowane analizy zdarzeń, a my – widzowie dostrzegamy w nich schematy naszych własnych doświadczeń.

Spektakl Lubaszenki to wyższy gatunek komedii zbudowanej na szczególnym rodzaju humoru – skłaniającym do refleksji. Teatr dla tych, którzy oczekują czegoś więcej niż prostej rozrywki.

Inteligentni ludzie podejmują dojrzałe i przemyślne decyzje. Rozmawiają ze sobą i dochodzą do konstruktywnych wniosków. Wnioski, do których dochodzą inteligentni ludzie oddalają ich coraz bardziej od sedna. Czyli tego co czują naprawdę.

Szczegóły:
Autor: Marc Fayet
Autor przekładu: Irma Helt
Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Scenografia: Justyna Woźniak
Kostiumy: Tomasz Jacyków
Muzyka: Szymon Wysocki
Obsada: Renata Dancewicz, Paulina Holtz, Iza Kuna, Szymon Bobrowski, Rafał Królikowski, Bartłomiej Topa
Produkcja: Katarzyna Fukacz i Damian Słonina (Tito Productions), Spektaklove
Premiera VOD: 8 marca 2021 r.

BILETY
8 marca, godz. 19.00 PREMIERA - KUP BILET - https://sklep.ebilet.pl/aagc/14918173765665412
14 marca, godz. 19.00 - KUP BILET - https://sklep.ebilet.pl/aagc/14918173765665415
20 marca, godz. 19.00 - KUP BILET - https://sklep.ebilet.pl/aagc/14918173765665416

Spektakl online - dostęp na 48 h w cenie 49 zł

Produkcja sztuki sfinansowana ze Wsparcia ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi