Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Madame Pylinska i sekret Chopina - spektakl online

powrót
Madame Pylinska i sekret Chopina - spektakl online

27 września 2020 o godz. 19:00 odbędzie się pokaz premierowy spektaklu „Madame Pylinska i sekret Chopina” na kanale You Tube, Facebook’u i stronie internetowej Gorzowskiego Teatru. W przestrzeni Internetu udostępniany będzie przez trzy tygodnie po premierze. Wykonanie profesjonalnego nagrania spektaklu było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Kultura w sieci.

Ekscentryczna nauczycielka muzyki udziela nietypowych lekcji młodemu człowiekowi. Dzięki realizacji kolejnych, dziwnych jak na lekcje muzyki zadań przystało, młody Eryk uwrażliwiał się coraz bardziej na sztukę i na życie. W sztuce Erica-Emmanuela Schmitta wystąpią: Joanna Żołkowska, Paulina Holtz, Lena Ledoff i Kacper Kuszewski.
Zapraszamy do wspólnego oglądania.

To spektakl o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła. O świecie pulsujących energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych. Spektakl będzie miał formę lekką, czasem zabawną, niekiedy nawet komediową. Wyniknie to ze zderzenia dwóch bardzo różnych postaci: młodego adepta pianistyki Eryka i pryncypialnej Madame Pylińskiej. Osią dramaturgiczną przedstawienia będą utwory Chopina. Usłyszymy fragmenty poloneza, mazurków, sonat, etiud w różnych interpretacjach. Wszystko w ścisłej korespondencji z akcją dramatu – zapowiada reżyser spektaklu Robert Gliński, reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, doktor habilitowany sztuki filmowej. W swojej karierze wyreżyserował 12 filmów fabularnych za które otrzymał szereg znaczących nagród.Szczegóły:
MADAME PYLINSKA I SEKRET CHOPINA
ERIC-EMMANUEL SCHMITT
Przekład: Łukasz Müller
Konsultacje: Jan Nowak
Adaptacja i reżyseria: Robert Gliński
Obsada: Paulina Holtz, Kacper Kuszewski, Lena Ledoff, Joanna Żółkowska
Scenografia i kostiumy: Tatiana Kwiatkowska
Utwory Fryderyka Chopina i Ferenca Liszta gra Lena Ledoff

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu KULTURA W SIECI.

Koproducent: NARODOWY INSTYTUT FRYDERYKA CHOPINA
Producent: Agencja Artystyczna „Didaskalia”
Partner: Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp.
Dyrektor Naczelny i Artystyczny Jan Tomaszewicz

Przy okazji zapraszamy do obejrzenia spektaklu
CZEGO NIE WIDAĆ - dostępnego w całości online.


komentarze
comments powered by Disqus
aktualności

więcej

partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi