Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Magazyn GTM - pierwszy numer

powrót
Magazyn GTM - pierwszy numer
Magazyn GTM wrzesień-październik 2014

Właśnie ukazał się pierwszy numer dwumiesięcznika „Magazyn GTM” wydawanego przez Gliwicki Teatr Muzyczny. Dostępny jest bezpłatnie w teatrze oraz w formie elektronicznej na stronie.

Z początkiem września ukazuje się pierwszy numer dwumiesięcznika „Magazyn GTM” wydawanego przez Gliwicki Teatr Muzyczny. „Jak wskazuje tytuł, jego formuła będzie otwarta. Wiele informacji, spraw i refleksji znajdzie tutaj swoje miejsce. Ale nawiązujemy w tej nazwie również do teatralnego magazynu, którego zwiedzanie jest zawsze fascynujące, jak wkraczanie na strych starego domu, do którego zakradaliśmy się w dzieciństwie w tajemnicy przed dorosłymi, by szukać przygód z dreszczykiem emocji. I w końcu – a jest to bardzo ważne – ta nazwa zawiera cząstkę tytułu „Gliwickiego Magazynu Kulturalnego”, który przez dwadzieścia lat służył rozpowszechnianiu informacji o wydarzeniach kulturalnych” – napisał w słowie wstępnym dyrektor teatru Paweł Gabara.

Wrześniowo-październikowy numer zawiera m.in. jubileuszowe refleksje po XXV Gliwickich Spotkaniach Teatralnych, wspomnienie o Tadeuszu Różewiczu, rozmowy z tancerzami premierowego widowiska „I Have a Dream” oraz parą solistów: Wiolettą Białk i Michałem Musiołem, a także sylwetkę rapera Skorupa zawodowo związanego z GTM. Na koniec – wywiad z Jakubem Lubiną, jednym z organizatorów festiwalu „All’ Improvviso”, którego większość koncertów odbędzie się na scenach gliwickiego teatru.

„Magazyn GTM” można dostać bezpłatnie w gliwickim teatrze, kinie „Amok” i innych placówkach kulturalnych miasta, a także w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej oraz w wybranych księgarniach. Dostępny jest również w teatrach na terenie naszego regionu. W postaci pliku pdf można go znaleźć na stronie internetowej GTM.

Link do wersji elektronicznej poniżej.

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi