Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Marcin Hycnar zagra Wołodymyra Żełeńskiego

powrót
Marcin Hycnar zagra Wołodymyra Żełeńskiego
fot. Sonic.fandom

W polskiej wersji serialu "Sługa narodu" Marcin Hycnar zagra rolę Wołodymyra Zełeńskiego. Do roli rozpatrywani byli też: Piotr Adamczyk, Borys Szyc i Maciej Stuhr. Premiera serialu na Polsacie jesienią 2022 r.

"Sługa narodu" był kulminacją kilkunastoletniej przygody Wołodymyra Zełenskiego z show-biznesem. Produkcja, której premierowe odcinki były emitowane od 2015 do 2019 r., doczekała się trzech sezonów. Kolejnych odcinków nie realizowano, gdyż 21 kwietnia 2019 r. Zełenski został wybrany na prezydenta Ukrainy. Serial w pewnym stopniu okazał się proroczy: Zełenski zagrał w tej produkcji nauczyciela historii Wasyla Gołoborodkę, który nieoczekiwanie wygrywa wybory prezydenckie.

Marcin Hycnar
Jest absolwentem I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie i Akademii Teatralnej w Warszawie. Studiował na Wydziale Aktorskim (2006) i Wydziale Reżyserii (2016) Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Jest wykładowcą na kierunku aktorstwo tej uczelni.

W latach 2006–2016 był aktorem Teatru Narodowego w Warszawie.
Od 1 czerwca 2017 do 30 czerwca 2020 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Teatru im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Od czasu objęcia tego stanowiska w większym zakresie działa jako reżyser teatralny niż jako aktor.
Od 1 grudnia 2020 jest dyrektorem Teatru im. Stefana Jaracza w Łodzi.Oryginalny serial z prezydentem Ukrainy.

źródła

Źródło: Onet Kultura

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi