Facebook Tweeter Instagram YouTube

nasze patronaty | kontakt

Marek Gierszał reżyseruje...

powrót
Marek Gierszał reżyseruje...

Marek Gierszał reżyseruje Pensjonat Pana Bielańskiego
W Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku trwają przygotowania do nowego spektaklu. 21 marca 2020 r. odbędzie się premiera przedstawienia „Pensjonat Pana Bielańskiego”.

Sztukę Carla Laufsa oraz Wilhelma Jacoby’ego na scenę białostockiego teatru postanowił przenieść Marek Gierszał – reżyser znany widzom z realizacji przebojowej komedii „Kogut w rosole”. Akcja przedstawienia toczy się w będącym pod zaborem austriackim Krakowie. Główny bohater odwiedzając metropolię liczy na przeżycie szalonej przygody, która pozwoli mu zabłysnąć przed swoim znajomym z rodzinnego miasteczka. W realizację celu zostanie zaangażowany zachłanny bratanek bohatera oraz jego młody przyjaciel. Ta dwójka zapewni mu serię niespodziewanych zdarzeń. Jakich? O tym widzowie przekonają się już w marcu.

Przedstawienie reżyseruje Marek Gierszał, absolwent Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST i reżyserii filmowej na Uniwersytecie w Hamburgu. Reżyser od wielu lat realizuje swe projekty artystyczne w Niemczech (m.in. „Wesele u drobnomieszczan” Bertolta Brechta, „Trzy siostry” Antoniego Czechowa), ale pozostaje aktywny reżysersko również w kraju (reżyserował w Krakowie – w Teatrze im. Słowackiego i na Scenie STU, w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, w Teatrze Polskim w Szczecinie i w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej).

- Cieszę się, że Marek Gierszał ponownie przyjął moje zaproszenie i pracuje z naszym zespołem. To właśnie ten reżyser jest twórcą jednego z największych teatralnych hitów ostatnich lat – spektaklu „Kogut w rosole”. Jestem przekonany, że współpraca z Markiem Gierszałem będzie okazją do nauki i rozwoju dla naszych aktorów, a stworzony przez artystów spektakl przyniesie widzom wiele niezapomnianych wrażeń – mówi Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego.

Scenografię do „Pensjonatu Pana Bielańskiego” zaprojektowała Magdalena Kut, a kostiumy - Hanna Sibilski. Za choreografię odpowiada Grzegorz Suski. W przedstawieniu zagrają Arleta Godziszewska, Agnieszka Możejko-Szekowska, Ewa Palińska, Jolanta Skorochodzka, Urszula Szmidt, Marek Cichucki, Dawid Malec, Rafał Olszewski, Patryk Ołdziejewski, Sławomir Popławski, Dawid Rostkowski, Piotr Szekowski, Marek Tyszkiewicz oraz gościnnie Paula Gogol i Kamila Wróbel-Malec (aktorka Białostockiego Teatru Lalek).

komentarze
comments powered by Disqus
partnerzy TerazTeatr^
Twoje sugestie i uwagi